Decentraland Nedir?
Decentraland Nedir?

Decentraland Nedir?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Decentraland nedir? Bugün ele alacağımız konu son zamanların online para birimi olarak kullanılmaya başlanan kripto para camiasında Bitcoin gibi adından söz ettirmeyi başaran Decentraland’ın incelemesini gerçekleştireceğiz.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

20 Şubat tarihinde yapılan lansman ile birlikte 100.000 dolarlık hazine avının başlamasıyla bir anda tüm gözleri üzerini çeken Decentraland’ın ne olduğunu kendi içerisinde yer alan MANA tokeni nedir, LAND denilen araziler nedir hakkında merak ettiklerinizi detaylı bilgilerin aktarımını yapacağınız ve online para sektörün son zamanların göz bebeği olan Decentraland hakkında bilgi birikimine sahip olacaksınız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Decentraland Nedir?

Decentraland tanımını anlayabileceğimiz en basit şekilde ifade etmek gerekirse Ethereum tarafından desteklenen sanal gerçeklik platformu olarak kullanılan bir platformdur. Ve bu platform ile kullanıcılar kendi istedikleri gibi uygulamalar oluşturabiliyor ve oluşturdukları içerikler sayesinde deneyim kazanabiliyor ve elde ettikleri deneyimi kullanarak para kazancıda elde edebiliyorlar.

Üretmiş olduğunuz içerik sayesinde uygulama üzerinden para kazanmanızı sağlayan Decentraland platformunu ister sanal gerçeklik cihazı ile kullanabilirsiniz isterseniz de web üzerinden deneyimleyebileceğiniz 3D’li bir dünyadır.

Decentraland içerisinde kullanıcıların alabileceği arsa sayısı sınırlı ve belli bir sayıda gerçekleşmektedir. Almış olduğunu arsa 33 x 33 feet alanındadır ve almış olduğunuz arazi üzerine yapacağınız inşaat işleminin bir sınırı yoktur istediğiniz gibi yükseklikte inşa işlemi yapabilirsiniz.

MANA Nedir?

MANA bir nevi oyun parası diyebileceğimiz bir kelimedir. Detaylı olarak bu kelimeyi açacak olursak Decentraland platformu içerisinde kullanıcıların araziler yada başka hizmetlerden yararlanmak için Binance, OKEx ve Huobi borsa firmalarından alabileceği ERC20 adı olarak geçen oyun tokenidir.

Almış olduğunuz bu token ile birlikte arazı alabilir ve diğer hizmetlerden yararlanmak için kullanabilirsiniz. Kullanmış olduğunuz MANA’lar kullanımdan sonra yakılıyor ve bir daha kullanılamıyor.

LAND Nedir?

LAND’ın anlamı Ethereum da dijital varlıklar olarak geçmektedir. Türkçeye çevirdiğimiz zaman bu kelimeyi arazi olarak çevirebiliriz. Yani LAND dediğimiz karolar halinde ayrılmış olan arazilerde üzerinden bulunan dosya içeriği ile arazinin sahibini, arazinin koordinat kayıtları ve arazi sahibinin arazi üzerinde sunmak istediği bilgileri sunmaktadır.

Kısaca LAND akıllı sözleşmelerece oluşturulmuş birer arazidir. Belli ve sınırlı olarak almış olduğumuz LAND araziler ile üzerinde yapacağımız işlemler ile para kazanabiliriz.

Sanal Bir LAND’e Sahip Olmanın Manası Ne? LAND Nasıl Çalışıyor?

Sanal gerçeklik platformu olarak kurulan uygulama içerisinde yer alan LAND ve MANA iki farklı birim olarak kullanmak mümkündür. Sahip olduğunuz LAND üzerinde üç boyutlu alanlar ve uygulamalar oluşturmak için kullanabiliyorsunuz. LAND’ın kendine ait olan ERC721 tokeninide diğer kullanıcılar ile takas olarak kullanabilirsiniz.

SketchUp, Blender ve MAYA 3D uygulamalar, modeller oluşturmanız için kullanmakta olduğumuz programlardır. Bu programlar ile oluşturduğunuz modellerinizi Decentraland sanal gerçeklik platformuna yükleyebilirsiniz ve diğer kullanıcılar ile paylaşımını sağlayabilir kazanç elde edebilirsiniz.

Decentraland Nedir?
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram