BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Stake Nedir? Stake Nasıl Yapılır?

Kripto para birimleri üzerinden yatırım yapan ve yatırımlarını bu doğrultuda şekillendiren her bir yatırımcının bu ağ içerisinde pek çok yeni kavramla tanıştığını söylemek mümkündür. “White Paper”, “Trade”, “Mining” ve “Stake” gibi kavramlar bu dünyaya ilk kez katılım sağlayacak olanları kısmen zorlayabilir.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Buna karşın tüm kavramlara ve terminolojiye genel olarak hakim olmak yatırımların kişiselleştirilebilir ölçekte sürdürülebilir prensiplerine sahip olmasını sağlayabilir. Dolayısıyla her bir kavram yatırımcılar tarafından en iyi şekilde tahlil edilmelidir. Stake yapmak ne demek? Stake nedir, ne işe yarar? Stake nasıl yapılır? Gibi sorulara cevap bulunması ve en iyi şekilde tüm yatırım kavramlarının analiz edilmesi gerekmektedir.

Stake Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Öncelikli olarak Stake nedir? sorusuna bir cevaplandırmak gerekirse Stake; günümüzde Blockchain sistemi üzerinde var olan hemen her ekosistemde kullanılan PoS (Proof of Stake) işlemlerinde kripto varlıkların cüzdanlarda saklanması ve bu muhafaza tercihi sonucunda saklanan kripto varlıklar üzerinden belli ödüller ya da hibeler kazanılmasına denmektedir. Ekosistemler tarafından kullanıcılara sunulan bu ödüller, çoğunlukla ekosistem içerisinde bulunan kripto varlıkları kapsar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Stake Nedir? Stake Nasıl Yapılır?
Stake Nedir? Stake Nasıl Yapılır?

Coinzilla Banner (728x90)

Dolayısıyla Stake ne demek? Sorusuna genel anlamıyla; “kripto varlıkların belli bir süre kadar elektronik cüzdanlarda saklanması ve bu saklama süreci boyunca ödül kazanılması” şeklinde cevap vermek yanlış olmayacaktır. Stake yapmak yada Staking hakkında hemen her yatırımcı tarafından merak edilen bir diğer önemli soru da Staking nasıl yapılır? Şeklindedir. Belirtilmiş olanlardan anlaşılacağı üzere Stake etmek, Proof of Stake (Hisse İspatı) kapsamında yapılan bir kripto işlemdir.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Stake Nasıl Yapılır?

Bu bağlamda Stakink nasıl yapılır? Sorusuna öncelikli olarak PoS sistemine dahil olunması gerektiği cevabının verilmesi mümkündür. Kilitleme işlemi olarak adlandırılan Stake yapabilmek için her bir blockchain ekosistemi içerisinde var olan platformların kendilerine özgü olarak benimsediği kurallara tabii olmak gerekir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Her bir platformun özgün olarak belirlediği stake miktarları ile sahip olunan kripto varlıkların belli bir süreliğine kilit altına alınması Stake yapmak için yeterli olacaktır. Stake süreci boyunca kripto varlıkların transfer ya da ödeme gibi işlemlerde kullanılmaması gerekmektedir.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.