Ethereum Vakfı, Ekosistem İçin Yeni Akıllı Sözleşme Dili “Fe”yi Tanıttı

ethereum
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Vakfı, ekosistem için ‘Fe’ adlı yeni bir akıllı sözleşme dili tanıttı.

Daha fazla seçenek

Ethereum Vakfı’ndan yazılım mühendisi Christoph Burgdorf, şu anda Ethereum uygulamalarının çoğunluğunun Solidity programlama dilinde yazıldığını, ancak geliştiriciler için daha fazla seçeneğe sahip olmanın ekosistem için net bir şekilde olumlu olacağını söyledi.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Fe, Ethereum Virtual Machine için bir programlama dili olan Vyper’ın (Rust’ta) yeniden yazılması olarak doğdu. Burgdorf, bu nedenle Vyper’dan birkaç şeyi miras aldığını söyledi. “Gelişimin bu erken aşamasında, Fe ve Vyper arasındaki farklar hala sınırlı” diyen Borgdof  Fe’nin Rust’tan birkaç sözdizimsel özelliği ödünç aldığı için Rust’a daha çok benzemeye başlayacağını da sözlerine ekledi.

Destek ekleme konusunda iyimserlik

Burgdorf, Fe üzerindeki gelişimin geçen ay önemli ölçüde arttığını ve Ethereum Vakfı’nın bir ERC-20 sözleşmesinde kullanılan tüm özellikler için destek ekleme konusunda iyimser olduğunu ve 2020’nin sonundan önce bir tane derleyebileceğini belirtti.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Burgdorf  “açık olmak gerekirse, derleyici o zamana kadar ERC20 üretimi için hiçbir şekilde uygun bir seçim olmayacaktır, ancak Fe’nin yeteneklerini bu kadar iyi anlaşılmış bir çalışma örneği ile göstermeyi dört gözle bekliyoruz” diyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!