BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$40,599.43
+6.59%
$2,330.84
+2.24%
$0.73
+14.31%
$138.97
+5.09%
$19.59
+1.93%
$317.01
+0.48%
$2.89
-0.24%
$3.92
+4.4%
$34.69
+2.5%
$40,599.89
+6.59%
$2,331.16
+2.25%
$0.73
+14.41%
$138.91
+5.04%
$1.00
-0.1%
$856.26
+2.25%
$228.84
+3.08%
$50.18
+2.12%
$104.94
+2.58%

İnsanlar Neden Bitcoin’e Güveniyor?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İnsanlar neden Bitcoin’e güveniyor? Bitcoin’e bu kadar güvenilmesinin sebepleri nelerdir? Eğer siz de nereden çıktı bu Bitcoin çılgınlığı, insanlar dijital bir para sistemine neden bu kadar fazla güveniyor diyorsanız, yazımızı mutlaka sonuna kadar okumalısınız.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

İnsanlar Neden Bitcoin’e Güveniyor?

Dünya değişiyor… Hayatımızdaki her şey tümüyle dijitalleşmeye başladı. Dijitalleşen şeylere, artık geleneksel para birimlerimiz de dahil oldu. Dijital para birimi olarak adlandırılan Bitcoin, günümüzde git gide her insanın kullanmaya başladığı bir yenilik oldu.

Geleneksel para birimlerini kabul etmemiz ve sorgulamadan benimseyerek kullanmamızın tek sebebi, alıştığımız düzenin o olmasından kaynaklanmaktadır. Yeni gelen nesil teknoloji ve dijital dünya ile iç içe büyüdüğünden, Bitcoin onlara hiç de güvenilmeyecek bir para birimi olarak gelmemektedir.

İnsanların neden Bitcoin’e güvendiklerinden bahsetmeden önce, bilmeni gereken başlıca konu, Bitcoin’in en temel özellikleridir. Bitcoin’in en temel özelliklerini de şu şekilde sıralayabiliriz:

Bitcoin Temel Özellikleri

  • Herhangi bir otoriteye bağlı değildir. Merkezi bir sistemi bulunmamaktadır. Kimse tarafından kolay kolay manipüle edilemez.
  • Herhangi bir ülke ya da bölge ile sınırlı değildir. Uluslararası, küresel boyutta bir para birimidir.
  • Siyasi ve ekonomik olaylardan da etkilenmez.
  • Ödeme özgürlüğü vardır.
  • Çok düşüt ücretlerle, ek işlemler gerçekleştirilir.
  • İşletme ve kuruluşlar için daha az risklidir.
  • Tarafsız ve şeffaf bir ilkesi vardır.
  • Kontrol ve güvenlik açısından, kullanıcılarına tam bir hakimiyet verir.

İnsanlar Neden Bitcoin'e Güveniyor? 1 - Bitcoin Temel Özellikleri

İnsanlar güvenli sonuçlar elde edebileceği şeylere güven duyarlar. Güvenli sonuçların ortaya çıkabilmesi için de güvenli ortamlar gereklidir. Bitcoin sahip olduğu teknoloji sayesinde, çok sağlam bir güvenlikli geçmiş kayıt sistemine sahiptir. Her şey şeffaf ve ortadır. Fakat bu şeffaflık hiçbir alıcı ve satıcının güvenliğini ve gizliliğini tehdit etmez.

Siber saldırı ve kötü yazılımların da bundan dolayı zarar verme gibi bir şansları ortada kalmamaktadır. Tüm bunların yanında, Bitcoin hiçbir ülke ve hükümet tarafından da yasa dışı veya tehdit içeren bir unsur olarak görülmemiştir.

İnsanların Bitcoin’e bu kadar fazla güvenmelerinin ve güvenmeye devam etmelerinin bir diğer geçerli sebebi de budur. Bitcoin ile ilgili ne bir kısıtlama ne de bir uyarı yapılmıştır. Çünkü bu tarz uyarı ve kısıtlamaları gerektirecek herhangi bir olay yaşanmamıştır.

Birçok hukuki otorite ve hükümet, Bitcoin’in insanların güvenini bu kadar kazanması ve kullanımının artmasından dolayı Bitcoin’i denetleyebilmek için yeni düzenlemeler gerçekleştirme kararı aldı.

Fakat bu düzenlemelerin ne zaman ve nasıl bir şekilde gerçekleştirileceği henüz belli değil. Bu tarz düzenlemeler neler getirir şu anlık bilemiyoruz. İnsanlar neden Bitcoin’e güveniyor? Fakat bildiğimiz bir şey var, o da insanların Bitcoin’e güvenecek birçok sebebinin olduğu…

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.