Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur?
Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur? Dijital ve sanal dünyanın kripto para birimini değerlendirmek, bu para birimi üzerinden yatırımlar yapmak ve borsaya girmek istiyorsanız temel grafik okuma bilgilerine hakim olmak zorundasınız. Aksi durumda yanlış yatırımlar yapıp elinizdeki mevcut kripto parayı kaybedebilirsiniz. Kripto para biriminden kazanç sağlamak için grafikleri takip etmeniz ve doğru yorumlamanız gerekir. Birçok yatırımcı grafikler için tradingview sitesini kullanır. Grafik okumak karmaşık gibi görünse de işin içine girdiğinizde kolaylıkla öğrenebileceğiniz bir sisteme sahiptir. Her şeyden önce grafik okumak bazı temel bilgileri gerektirir ve detayları öğrendikçe daha fazla tecrübe kazanırsınız. Grafik okumayı öğrendiğiniz zaman paranızı değerlendireceğiniz ve yatırım yapacağınız anları kolayca tespit edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Para Grafikleri Değerlendirme ve Yorumlama

Kripto para birimini kullanmak için ilk olarak bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Komisyon alan bazı sitelerden cüzdanınızı oluşturabilirsiniz. Cüzdan oluşturma işlemi ücretsiz bir işlemdir. Daha sonra satın aldığınız veya kazandığınız kripto paraları cüzdanınız da biriktirebilirsiniz. Ayrıca kripto para madenciliği yaparak ödüller kazanabilir ve bu ödülleri canlı para şeklinde kullanabilirsiniz. Cüzdanınız da biriken ve değerlendirmek istediğiniz bu kripto paraları mum grafiklerinde inceleyerek günlük artış ve düşüşleri yakalayabilirsiniz.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Mum Grafiği: Bir mum şeklinde duran çizgiler ve dikdörtgenler den oluşurlar. Grafik üzerinde, seçilen zaman dilimindeki fiyat bilgisini verirler. Bir tek mum ile seçtiğiniz zaman dilimine ait altı farklı veriyi görebilirsiniz. Bunlar; açılış fiyatı, kapanış fiyatı, fiyat yönü, en yüksek fiyat, en düşük fiyat ve hareket yüzdesidir.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kripto Para Grafikleri Okuma ve Analizi

Dünyanın en ünlü kripto para birimi Bitcoin’lerdir. Altcoinler ise Bitcoin’den sonra piyasaya çıkmış tüm Coin’ler için kullanılan bir tabirdir. Borsada yatırım yapacaksanız Altcoin’lere nazaran Bitcoin kazanç değerinin yüksek olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bitcoin üzerinden yapılan para değerleri için hazırlanmış mum grafik tabloları vardır. Mum grafiği sayesinde fiyat düşüş ve yükselişlerini, saat bazında artan ve azalan oranları, sağladığınız kazançları ve kayıpları geniş kapsamlı şekilde görebilirsiniz. Bitcoin resmi sayfasında yer alan anlatım videolarını inceleyerek grafikler hakkında detaylı bilgileri öğrenebilir ve buna göre yatırımlarınızı yapabilirsiniz.

Grafik Oranlarına Göre Yatırım Yapmak

Grafikleri okurken en çok dikkat etmeniz gereken şey yeşil ve kırmızı sütunların ne anlatmak istediğini anlamaktır. Değerlendirme için sütunların alt ve üst bölmesinde yapılan kıyaslamayı doğru yorumlamanız gerekir. Saatlik bazda hesaplama yaparak en karlı ve en riskli olan yatırımları görebilirsiniz. Borsa seçenekleri sayesinde belirlediğiniz gün ve saatlerde kripto para tahminlerini grafik üzerinden kayıt altına alabilirsiniz. Yüksek ve düşük oranlı yatırımlarınız için grafik analizi yaparak doğru olan seçeneği bulabilirsiniz. Grafikleri doğru analiz etmek sizin için kazançlı ve keyifli bir iş olacaktır. Grafik okuma çok kapsamlı ve detaylı bir konu olduğu için bu yazımızda size temel bilgileri kısaca açıkladık. Alım satıma yeni başlayanların piyasanın eğilimini ön görebilmek için en azından grafik okuma temellerini bilmesi gerekir.

Kripto Para Grafikleri Nasıl Okunur?