BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,284.59
-1.97%
$2,938.73
-3.06%
$0.92
-1.66%
$154.73
-2.97%
$22.98
-3.45%
$360.40
-2.43%
$4.98
-6.92%
$4.10
-3.01%
$39.66
-3.78%
$42,284.59
-1.97%
$2,939.19
-3.05%
$0.92
-1.65%
$154.70
-2.99%
$1.00
0%
$1,079.59
-3.05%
$228.43
-1.87%
$48.03
-2.87%
$115.76
-2.76%

Kripto Piyasasındaki Long & Short Pozisyon Nedir?

Kripto para alım satım işlemlerinin her geçen gün artması, hayatımıza yeni terimlerin giriş yapmasına neden olmaktadır.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Özellikle kripto piyasasındaki long & short pozisyon nedir sorusu son zamanlarda sıkça araştırılan konular arasında yer almaktadır. Aşağıda yer alan başlıklarda kripto alım satımları için kullanılan long ve short terimleri açıklanmaktadır.

Longlamak Ne Demek?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Kripto para alım satım işlemleri yapmak isteyen bireylerin sıkça karşılaştığı terimlerden bir tanesi de longlamak olmaktadır. Longlamak ne demek sorusuna yanıt arayan bireyler, bu kelimenin long pozisyon terimi ile aynı anlama geldiğini bilmelidir.

Longlamak, kripto paranın uzun vadede kazanç getireceğini tabir etmektedir. Örnek vermek gerekirse, genellikle stabil seyreden ve uzun bir süre sonra yükseleceği tahmin edilen bir kripto para birimine yatırım yapan bireyler, tahminleri doğrultusunda para birimini satmak yerine uzun bir süre boyunca hesabında bekleteceğini bu terim sayesinde ifade etmektedir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kripto Piyasasındaki Long & Short Pozisyon Nedir?
Kripto Piyasasındaki Long & Short Pozisyon Nedir?

Coinzilla Banner (728x90)

Shortlamak Ne Demek?

Longlamak teriminin tam tersi olan shortlamak, yine kripto para piyasasında sıkça duyulmaktadır. Shortlamak ne demek sorusuna yanıt arayan bireyler, bu terim kısa vadede kazandırması beklenen para birimleri için kullanılmaktadır.

Short pozisyon terimi, uzun vadede işlem yapılmayan ve hızlı alım satımlar ile iyi bir kâr sağlayan para birimlerinin tutulduğu hesaplar için kullanılmaktadır. Ancak bu noktada bilinmesi gerekir ki, long ya da short pozisyon terimleri tamamen bireylerin kendi düşünce ve tahminleri doğrultusunda meydana gelmiştir. Yani, kripto para borsa siteleri üzerinde short ya da long pozisyon adı altında bir hesap türü bulunmamaktadır.

500’den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

BTC Long/Short Positions

Dünyanın küresel dili olarak kabul edilen İngilizce, her geçen gün dilimize farklı terimlerin eklenmesine neden olmaktadır. Kripto piyasasında da etkilerini gösteren İngilizce, BTC long/short positions terimlerini dilimize kazandırmıştır.

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan doğrudan TL yatırıp, TL çekebilir ve TL ile kripto para al-sat yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen ücretsiz kayıt olabilir ve kazanmaya başlayabilirsiniz.

BTC para biriminin yanı sıra tüm kripto para birimleri için kullanılan long ve short, tamamen tahmine dayalı terimlerdir. Yani, bir para biriminin uzun vadede kazandıracağı tahmin ediliyorsa longlamak, kısa vadede hızlı işlemler ile kâr getireceği tahmin ediliyorsa ise shortlamak terimleri kullanılmaktadır.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.