Altcoin

Memecoin’ler Yerine Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Memecoin’ler 2021’de olağanüstü bir yükseliş gerçekleştirdi. Hatta Shiba Inu’nun piyasa değeri o kadar küçüktü ki, kripto para bilgi sitelerinde bile çok zor listelendi. Buna rağmen Dogecoin’i geride bırakarak kısa sürede piyasa değerine göre 9. sıraya yerleşti. Ancak tüm zamanların en yüksek seviyesinden yüzde 75 düşüş yaşadı.

Shiba Inu ve diğer memecoin’ler, kısmen çok sağlam temelleri olmadığı için en kötü tercihlerden oldu. Anonim kurucuları ve yanıltıcı dili ile çoğu memecoin, oldukça spekülatif bir varlıktır.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

Sağlam projelere yatırım yapmak oldukça önemlidir. Bu yüzden sizin için 4 farklı altcoin’i bir araya getirdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Avalanche (AVAX)

Avalanche, Ethereum rakibi olarak ilgi gören akıllı sözleşmelere sahip bir kripto para birimidir. Ethereum, ağ tıkanıklığı ve yüksek ücretlerle mücadele ediyor, bu da diğer birçok programlanabilir kriptonun pazar payını ele geçirebildiği anlamına geliyor. Avalanche, 2021’de zaten yüzde 3.000’den fazla yükseldi ve şu anda piyasa değerine göre 12. en büyük kripto para olarak işlem görüyor.

Akıllı sözleşme kriptoları söz konusu olduğunda iki önemli ölçüt, ağda kaç uygulamanın çalıştığı ve toplam değer olarak bilinen ekosistemde biriken para miktarıdır. Avalanche’ın ağında çalışan 160 uygulaması var ve DefiLlama’ya göre kilitli toplam değer açısından dördüncü en büyük blok zinciri konumunda.

Cardano (ADA)

Memecoin’ler ne kadar ciddiyetsiz ve projesizse, Cardano bunların tam tersi konumunda. Popüler ve saygın bir liderliğe sahip olan Cardano’nun büyük bir vizyonu var, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için blok zincir teknolojisini kullanmak istiyor. Halihazırda Afrika’da, öğrencilerin akademik kayıtlarını blok zincirine kaydetmek için Etiyopya Eğitim Bakanlığı ile bir ortaklık da dahil olmak üzere bir dizi ortaklığa sahiptir.

Bu altcoin, hem övgü hem de eleştiri toplayan gelişime yavaş ve istikrarlı bir yaklaşım getiriyor. Akıllı sözleşme özelliğini yalnızca Eylül 2021’de başlattı ve yılın ilk yarısında bir çok uygulamayı başlatmayı planlıyor. Cardano yavaş olduğu için en büyük risk, kendini tam olarak faaliyete geçirmeden önce daha yeni altcoin’ler tarafından arka sıralara gerileyebilir.

Livepeer (LPT)

Livepeer, dikkat çekmeye başlayan birkaç merkezi olmayan ağ ve protokolden biridir. Bu merkezi olmayan sistemler, depolama, akış hizmetleri veya diğer hizmetleri sağlamak için insanların bilgi işlem işlem gücü veya depolama ağını kullanır. Livepeer, videoları dönüştürür yani videoları farklı bant genişliklerinde ve farklı cihazlarda oynatılabilmesi için yeniden biçimlendirir.

Kod dönüştürme son derece pahalı olabilir, ancak Livepeer’in merkezi olmayan modeli, insanların bilgisayarlarının işlem gücüne katkıda bulunmalarına olanak tanır. Bu kişiler ödül olarak LPT token’ları kazanır ve şirketler video akış maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox, geçen yıl Facebook’un Meta adı altında yeniden markalaşmasının ardından fiyatı artan bir metaverse token’ıdır. Metaverse’ler, insanların takılabileceği, para harcayabileceği, çalışabileceği ve oyun oynayabileceği sanal dünyalardır. Aslında, insanlar gerçek dünyada yaptıkları şeylerin çoğunu yapabilirler. Ark Invest CEO’su Cathie Wood ve birçok kişi, metaverse’lerin sonunda trilyonlar değerinde olabileceğine inanıyor.

Sonuç olarak, herkes metaverse oyununa girmek ister. Metaverse dünyasının nasıl gelişeceği ve sayısız projeden hangisinin başarılı olacağı konusunda çok fazla belirsizlik olduğu göz önüne alındığında, The Sandbox gibi kanıtlanmış bir teslimat geçmişine sahip daha büyük oyunculara bağlı kalmak mantıklı olabilir.

Memecoin’ler Yerine Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Altcoin!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.