BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,421.38
-5.11%
$2,909.64
-7.4%
$0.94
-5.97%
$149.38
-8.66%
$22.77
-9.75%
$352.75
-7.65%
$6.88
+7.79%
$4.02
-7.24%
$39.30
-9.39%
$42,417.33
-5.12%
$2,908.67
-7.43%
$0.94
-5.97%
$149.40
-8.65%
$1.00
0%
$1,068.38
-7.43%
$232.68
-6.29%
$47.16
-7.35%
$110.21
-9.81%

SEC Başkanı: “Kripto Paralar Vahşi Batı Gibidir!”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto para yatırımcılarının yeterince korunmadığını söyledi.

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto para yatırımcılarının yeterince korunmadığını söyledi.

Salı günü ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde açıklama yapan Gensler, kripto para yatırımcılarının, yeterli yatırımcı koruması olmaması nedeniyle dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız olduğunu belirtti.

“Şu anda kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konusunda yeterli yatırımcı korumasına sahip değiliz. Açıkçası, şu anda, daha çok Vahşi Batı ya da menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan eski ‘sakınan alıcı’ dünyası gibi.

Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla doludur. Daha iyisini yapabiliriz.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

SEC başkanı, kripto para birimi alanındaki yatırımcıların önemli bir yüzdesinin mevcut düzenlemeleri göz ardı ettiğini söyledi.

Coinzilla Banner (728x90)

“Şu anda, kripto alanının büyük bir kısmı, yatırımcıları ve tüketicileri koruyan, yasa dışı faaliyetlere karşı koruma sağlayan ve finansal istikrarı sağlayan düzenleyici çerçeveler içinde faaliyet göstermiyor.”

Gensler, bazı token’ların bu şekilde kaydedilmesi gereken menkul kıymetler olduğunu savunurken, SEC’in kripto para projeleri ve platformları ile diyaloğu memnuniyetle karşıladığını söyledi.

“Platformların ve projelerin gelip bizimle konuşmasını önerdim. Birçok platformun üzerinde düzinelerce veya yüzlerce token bulunmaktadır. Her token’ın yasal statüsü kendi gerçeklerine ve koşullarına bağlı olsa da, 50, 100 veya 1.000 token ile herhangi bir platformun sıfır menkul kıymete sahip olma olasılığı oldukça düşüktür.

Hata yapmayın: Bu ticaret platformlarında menkul kıymetler olduğu ölçüde, yasalarımız uyarınca muafiyete hak kazanmadıkları sürece Komisyon’a kaydolmaları gerekir.”

Gensler, kendisini sürdürmek ve yatırımcıları korumak için düzenleyici önlemler gerektiren değişim için potansiyel bir destekçi olarak gördüğünü ve teknolojiden bağımsız olduğunu iddia etti.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Kaynak The Daily Hodl

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.