SEC

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SEC Başkanı: “Kripto Paralar Vahşi Batı Gibidir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Gary Gensler, kripto para yatırımcılarının yeterince korunmadığını söyledi.

Salı günü ABD Senatosu Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi önünde açıklama yapan Gensler, kripto para yatırımcılarının, yeterli yatırımcı koruması olmaması nedeniyle dolandırıcılık ve diğer yasa dışı faaliyetlere karşı savunmasız olduğunu belirtti.

“Şu anda kripto finansmanı, ihraç, ticaret veya borç verme konusunda yeterli yatırımcı korumasına sahip değiliz. Açıkçası, şu anda, daha çok Vahşi Batı ya da menkul kıymetler yasaları yürürlüğe girmeden önce var olan eski ‘sakınan alıcı’ dünyası gibi.

Bu varlık sınıfı, belirli uygulamalarda dolandırıcılık, dolandırıcılık ve kötüye kullanımla doludur. Daha iyisini yapabiliriz.”

SEC başkanı, kripto para birimi alanındaki yatırımcıların önemli bir yüzdesinin mevcut düzenlemeleri göz ardı ettiğini söyledi.

“Şu anda, kripto alanının büyük bir kısmı, yatırımcıları ve tüketicileri koruyan, yasa dışı faaliyetlere karşı koruma sağlayan ve finansal istikrarı sağlayan düzenleyici çerçeveler içinde faaliyet göstermiyor.”

Gensler, bazı token’ların bu şekilde kaydedilmesi gereken menkul kıymetler olduğunu savunurken, SEC’in kripto para projeleri ve platformları ile diyaloğu memnuniyetle karşıladığını söyledi.

“Platformların ve projelerin gelip bizimle konuşmasını önerdim. Birçok platformun üzerinde düzinelerce veya yüzlerce token bulunmaktadır. Her token’ın yasal statüsü kendi gerçeklerine ve koşullarına bağlı olsa da, 50, 100 veya 1.000 token ile herhangi bir platformun sıfır menkul kıymete sahip olma olasılığı oldukça düşüktür.

Hata yapmayın: Bu ticaret platformlarında menkul kıymetler olduğu ölçüde, yasalarımız uyarınca muafiyete hak kazanmadıkları sürece Komisyon’a kaydolmaları gerekir.”

Gensler, kendisini sürdürmek ve yatırımcıları korumak için düzenleyici önlemler gerektiren değişim için potansiyel bir destekçi olarak gördüğünü ve teknolojiden bağımsız olduğunu iddia etti.

SEC Başkanı: “Kripto Paralar Vahşi Batı Gibidir!”

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!