SHIB

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

SHIB’de, Uzun Vadeli Yatırımcı Sayısı Artıyor! Olumlu Bir Gelişme Mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

IntoTheBlock verilerine göre, Shiba Inu’nun uzun vadeli yatırımcı sayısı artış yaşamaktadır. SHIB yatırımcılarının yüzde 26’sı token’larını bir yıldan uzun süredir ellerinde bulundurmaktadırlar. Ayrıca yüzde 70’i bir yıl içinde, yüzde 4’ü ise bir aydan daha kısa bir süredir token almaya devam etmektedir.

Haziran ayının ortasında, Shiba Inu’nun uzun vadeli sahiplerinin yüzdesi yüzde 19 olarak bildirilirken, ara dönem sahiplerinin oranı yüzde 77 olarak bildirilmiştir. O dönemde yalnızca yüzde 3’ü bir aydan daha kısa bir süre boyunca token’larına sahipti. Aralık 2021’in sonlarında, Shiba Inu sahiplerinin büyük ölçüde kısa ve orta vadeli sahipleri olduğu açıklanmıştı. Ayrıca her bir kategorinin yüzdesi sırasıyla yüzde 14 ve yüzde 86 olarak bildirilmişti. Bu noktada, uzun vadeli sahiplerin veya bir yıldan uzun süredir elinde tutanların yüzdesi sıfırdı.

Bugünden itibaren Shiba Inu, uzun vadeli sahiplerin artık kısa vadeli sahiplerin sayısından fazla olmasıyla önemli ölçüde değişim yaşamıştır. Bu, yatırımcı odağında kısa vadeli bir görüşten uzun vadeli bir bakış açısına geçiş anlamına gelmektedir.

Yatırımcılar Odağını Uzun Vadeye Çevirdi!

Kripto para birimleri bu yıl büyük ölçüde FED’in parasal sıkılaştırmaya geçişi ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in çöküşü gibi kaldıraçlı patlamalar tarafından yönlendirilen bir bozgundan kurtulmaya çalışıyor.

Yazının yazıldığı esnada SHIB, son 24 saatte yüzde 6,47 artışla 0,00001229 dolardan işlem görmektedir. WhaleStats’a göre Shiba Inu, 1.215.000’den fazla kişiye ulaşarak, sahip sayısında rekor kırmaya devam etmektedir. Bu, uzun vadeli bir yatırımcı ilgisi anlamına gelir ve bu nedenle olumlu bir işaret olarak yorumlanır.

Shiba Inu ilk 100 ETH balinası için en önemli token olarak görünmektedir. En iyi 100 Shiba Inu sahibinin WhaleStats analizi, bu adres kategorisi için ortalama SHIB bakiyesinin ve değerinin yüzde 28,29 ile yüzde 33,32’lik bir artış olduğunu ortaya koymaktadır. Son olarak bu dönemde işlem hacimleri de yüzde 53,93 artmıştır.

SHIB’de, Uzun Vadeli Yatırımcı Sayısı Artıyor! Olumlu Bir Gelişme Mi?