Squid Game (SQUID) Dolandırıcılığının Ardından Binance Dolandırıcıları Araştırıyor!

Squid Game
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Squid Game dolandırıcıları, yatırımcılardan 3 milyon dolar aldıktan sonra ortadan kayboldu. Şimdi Binance onları bulup adalete teslim etmek istiyor.

SQUID rug pull’un arkasındaki şahıslar, birkaç saniye içinde 3 milyon dolardan fazla çaldıktan sonra muhtemelen iyi hayatın tadını çıkarıyor. Ancak Binance, partilerinin kısa ömürlü olmasını sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Dünyanın en büyük kripto para borsa platformu Binance, dolandırıcıları takip ediyor. Barron’s’a göre, bir istihbarat ekibi blok zincirini denetleyerek yetkililere teslim etmek ve dolandırıcıların yakalanmasına yardımcı olmak için bilgi topluyor.

Binance, Dolandırıcıların Ödemesini İstiyor

Bir Binance sözcüsü, bu stratejilerin son zamanlarda kripto ekosisteminde çok popüler hale geldiğini ve fonları izlemek ve yetkililere failleri tespit etmek için mümkün olduğunca çok ipucu sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

“(Binance), geliştiricilere bağlı adresleri kara listeye alıyor ve kötü şahısları belirlemek için blok zinciri analitiği kullanıyor.”

Platform, dolandırıcıların kimliklerini gizlemek için kripto para birimi karıştırma hizmeti Tornado Cash’i kullandığını açıkladı.

Tornado Cash, Ethereum üzerinde çalışan merkezi olmayan bir işlem anonimleştirme hizmetidir. Kullanıcılar token gönderir ve platform, fonların izlenmesini ve belirli bir kimlikle ilişkilendirilmesini önlemek için çeşitli dahili işlemler gerçekleştirir.

Tornado Cash’in geliştiricileri, sosyal medyalarında Binance’ın platformlarının suçlular tarafından kullanıldığı yönündeki suçlamaları hakkında konuşmadı. Benzer şekilde Binance, belirli bir ajansla çalışıp çalışmadığını açıklamadı, ancak bilgileri “uygun yargı yetkisine” teslim edeceğine dair güvence verdi.

Binance’ın suçla mücadele geçmişi var. Haziran 2021’de, kripto para birimlerinde ödeme talep eden fidye yazılımı saldırılarından sorumlu bir bilgisayar korsanlığı grubu olan FANCYCAT olarak bilinen bir suç çetesinin üyelerini belirleme ve yakalama konusunda yetkililere yardımcı olduğunu açıkladı.

Squid Game Token’ın Yükselişi ve Düşüşü

BİTCOŞAR’ın daha önce bildirdiği gibi, SQUID, Netflix şovu Squid Game’den ilham alan bir projenin kripto para birimiydi.

Projenin teknik incelemesine göre, katılımcılar birkaç oyunda yarışacak ve kazanan kişi benzersiz ama çok sulu bir kümülatif ödülle çekip gidecekti.

Oynamak için insanlar bir kayıt ücreti ödemek zorunda kaldılar, ancak token o kadar çok değer kazandı ki (yüzde 100.000’den fazla), zirvede olduğu sırada, giriş ücretleri 500 bin dolara yakındı.

Bununla birlikte, proje doğduktan birkaç gün sonra, topluluk, kullanıcıların gelirlerini kullanamadıkları veya token’larını satamadıkları raporları üzerine alarma geçti.

Günler sonra, Telegram topluluğundaki bir mesaj token’ın sonunun geldiğini gösteriyordu. Bizimle kalın ve gramere dikkat etmeyin:

“Squid Game Dev, dolandırıcılardan dolayı bunalıma girdiği ve stres altında kaldığı için projeyi yürütmeye devam etmek istemiyor. Squid Game’in tüm kısıtlamalarını ve işlem kurallarını kaldırmamız gerekiyor. Squid Game, topluluk özerkliğinin yeni bir aşamasına girecek.

Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı tekrar özür dileriz. Eğer içinden bir tuhaflık hissi gelmeye başlarsa, görmezden gelin. Teşekkürler!”

O andan itibaren, akıllı sözleşme yöneticisi tüm token’ları satıp ortadan kaybolduktan sonra token neredeyse 0 dolara düştü.

Ama bu kripto grafiğine bakınca bazı insanlar asla öğrenmek istemiyor. Token bir aldatmaca ve neredeyse 0 dolara düştü. Son 12 saat içindeki performansını görmek ister misiniz? İşte:

Rug pull yaşanmasına rağmen hala bazı kişilerin bu kripto parayı satın alması oldukça ilginç görünüyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!