featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü Analist, Bitcoin’in Parabolik Ralli Yapacağını Söyledi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) geçmiş rallileri yansıttığını ve büyük yükselişlerin eşiğinde olabileceğini düşünüyor.

Twitter’da 183.600 takipçiye sahip olan ve TechDev takma adıyla bilinen ünlü analist, BTC’nin mevcut tekniklerinin, lider kripto para biriminin 64.000 dolara fırlamadan önce 20.000 doların altında konsolide edildiği 2020 yılının sonlarındaki yapısına benzediğini söyledi.

“Bu döngüde son kez, BTC haftalık ATH’yi (tüm zamanların en yüksek seviyesi) kırmaya çalıştı…

Yukarı yönde güçlü bir kırılmadan önce Stoch RSI (stokastik bağıl güç endeksi) maksimuma çıkarılarak 3-4 hafta boyunca aşağıda konsolide edildi.

Rahatlatıcı olsa da, düşüş hissi kafa karıştırıcı.”

FELzjKjXwAUTjRI 1
Kaynak: TechDev/Twitter

RSI’lar fiyat hareketlerindeki değişimin hızını ve oranını ölçerken, stokastik RSI bu tür verileri belirli bir süre boyunca değerlendirir.

Analist daha sonra 2013, 2017 ve 2021’deki Bitcoin grafiklerini karşılaştırdı. TechDev’e göre, Bitcoin şu anda tarihsel olarak önemli bir seviye olan 1,618 Fibonacci uzatma seviyesinin üzerinde ilerliyor. 2013 ve 2017 boğa döngüleri sırasında, Bitcoin 1,618 Fibonacci alanını kırdıktan sonra parabolik rallileri ateşledi.

“Geleceklere hazır mısın?

Şahsen bu sefer Bitcoin için farklı olacağına bahse girmiyorum.”

FEMCVguXsAYApMn 1
Kaynak: TechDev/Twitter

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin 60.811 dolardan işlem görüyor.

Son olarak, TechDev, ne zaman düşüşe geçmeyi düşüneceğini belirtmek için dört BTC boğa koşusunda dört ayrı iki haftalık göstergeyi vurguladı.

“Bu 2 haftalık göstergeler kritik bölgelerine yaklaştıkça BTC’de düşüşe geçtiğimi göreceksiniz.

Daha erken dönerse sorun değil, tüm bunların aksine olması gerekecek.

Saygılı ve verilerle desteklenen bir tezi olan herkes kendisine saygı duyulmasını hak eder.”

FELr9JfX0AAdLfz 1
Kaynak: TechDev/Twitter

RVI, göreceli canlılık endeksi anlamına gelir ve belirli bir varlıkla ilgili inanç seviyesini ölçer. Vortex göstergesi (VI), yeni bir trendin başlangıcını veya mevcut bir trend içindeki momentumu değerlendirir.

Ünlü Analist, Bitcoin’in Parabolik Ralli Yapacağını Söyledi!