BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,284.59
-1.97%
$2,938.73
-3.06%
$0.92
-1.66%
$154.73
-2.97%
$22.98
-3.45%
$360.40
-2.43%
$4.98
-6.92%
$4.10
-3.01%
$39.66
-3.78%
$42,284.59
-1.97%
$2,939.19
-3.05%
$0.92
-1.65%
$154.70
-2.99%
$1.00
0%
$1,079.59
-3.05%
$228.43
-1.87%
$48.03
-2.87%
$115.76
-2.76%

USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

USDT Tether nedir? Nerelerde kullanılır? Kripto paralar oldukça fiyat hareketliliğine sahip yatırım araçlarıdırlar. Hal böyle olunca kripto paraların ticaretlerde kullanılması oldukça riskli görülmektedir. Buna bir çözüm bulabilmek için Tether Limited tarafından 2014 yılında USDT Tether isimli bir kripto para birimi piyasaya sürülmüştür.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

İçindekiler

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

USDT Tether Nedir?

Sabit bir kripto para olan USDT, Amerikan doları baz alınarak üretilmiş bir kripto paradır. Dolara göre hareket etmesi amaçlanmıştır bu sebeple 1 USDT aşağı yukarı 1 USD’ye eşittir. Fakat USD ile USDT arasında yoğun bir birliktelik bulunmamaktadır, USDT para birimini fiziksel olarak alamazsınız. Buradan çıkaracağımız sonuç USDT’yi de USD’ye çevirmemiz gerektiğidir. Fakat kripto paralar arası ticaretlerde ve değeri korumak amacıyla USDT oldukça fazla kullanılmaktadır.

Coinzilla Banner (728x90)

Örneğin Binance gibi büyük kripto para borsalarında geleneksel para birimleriyle alım satım yapmak mümkün değildir. Amerikan Doları, Euro ve Türk Lirası gibi paralarınızla sadece USDT ve benzeri sabit kripto paralar alabilir ve alım satım işlemlerinizi bu paralar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı üzere USDT, kripto para borsalarının dolarıdır. Bu özelliği ile dolar ile işlem yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır? 1 - USDT Tether

USDT Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türk kripto para borsalarında pek bir etkinliği olmayan fakat dolar yatırımı yapmak isteyenlerin yönelebileceği bir para birimi olan USDT, yurt dışında da dolar yerine kullanılmakta. Günübirlik bir yatırımcıysanız, gün içerisindeki alım satımlarınız bittikten sonra tüm paranızı USDT’ye çevirebilir ve dolar olarak beklemeye alabilirsiniz. Hareketliliği dolara bağlı olduğu ve bunun dışında çok hareket etmediği için paranızı koruyabileceğiniz en uygun kripto para birimi USDT’dir.

USDT, kripto para piyasalarında mutlaka kullanılması gereken ve birçok açıdan oldukça kolaylık sağlayan bir para birimidir. Belli borsalarda USDT alım satım yaparak bu birimin hareketliliğini daha iyi anlayabilir ve kendinize uygun amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.