USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır?
USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

USDT Tether nedir? Nerelerde kullanılır? Kripto paralar oldukça fiyat hareketliliğine sahip yatırım araçlarıdırlar. Hal böyle olunca kripto paraların ticaretlerde kullanılması oldukça riskli görülmektedir. Buna bir çözüm bulabilmek için Tether Limited tarafından 2014 yılında USDT Tether isimli bir kripto para birimi piyasaya sürülmüştür.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

USDT Tether Nedir?

Sabit bir kripto para olan USDT, Amerikan doları baz alınarak üretilmiş bir kripto paradır. Dolara göre hareket etmesi amaçlanmıştır bu sebeple 1 USDT aşağı yukarı 1 USD’ye eşittir. Fakat USD ile USDT arasında yoğun bir birliktelik bulunmamaktadır, USDT para birimini fiziksel olarak alamazsınız. Buradan çıkaracağımız sonuç USDT’yi de USD’ye çevirmemiz gerektiğidir. Fakat kripto paralar arası ticaretlerde ve değeri korumak amacıyla USDT oldukça fazla kullanılmaktadır.

Örneğin Binance gibi büyük kripto para borsalarında geleneksel para birimleriyle alım satım yapmak mümkün değildir. Amerikan Doları, Euro ve Türk Lirası gibi paralarınızla sadece USDT ve benzeri sabit kripto paralar alabilir ve alım satım işlemlerinizi bu paralar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Buradan da anlaşılacağı üzere USDT, kripto para borsalarının dolarıdır. Bu özelliği ile dolar ile işlem yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

USDT Tether

USDT Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Türk kripto para borsalarında pek bir etkinliği olmayan fakat dolar yatırımı yapmak isteyenlerin yönelebileceği bir para birimi olan USDT, yurt dışında da dolar yerine kullanılmakta. Günübirlik bir yatırımcıysanız, gün içerisindeki alım satımlarınız bittikten sonra tüm paranızı USDT’ye çevirebilir ve dolar olarak beklemeye alabilirsiniz. Hareketliliği dolara bağlı olduğu ve bunun dışında çok hareket etmediği için paranızı koruyabileceğiniz en uygun kripto para birimi USDT’dir.

USDT, kripto para piyasalarında mutlaka kullanılması gereken ve birçok açıdan oldukça kolaylık sağlayan bir para birimidir. Belli borsalarda USDT alım satım yaparak bu birimin hareketliliğini daha iyi anlayabilir ve kendinize uygun amaçlar doğrultusunda kullanabilirsiniz.

USDT Tether Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!