WAXP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Wax Coin (WAXP) Nedir? WAXP Nasıl Satın Alınır?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

WAX, dApp’ler, NFT koleksiyonları ve gelişmekte olan oyna-kazan oyunları için bir ekosistem oluşturmayı amaçlayan bir katman 1 ağıdır. WAX protokolü, WAX pazarına güç veren, sanal mal ile hizmetlerin transferine ve değişimine odaklanan merkezi olmayan bir blok zinciridir.

WAXP, WAX’ın yerel kripto para birimidir.

WAXP Kullanım Alanları Nelerdir?

İşlem ücretleri

Çalışmak için gaz ücreti gerektiren Ethereum gibi diğer blok zincirlerine benzer şekilde, WAX, CPU, NET ve RAM gibi “kaynaklara” ihtiyaç duyar. Kullanıcılar ve dApp geliştiricileri, WAX Blok Zincirinde eylemler gerçekleştirmek için NET, CPU ve RAM’e ihtiyaç duyacaktır.

Stake edilen her WAXP coin’i, belirli bir miktarda NET, CPU ve RAM’e karşılık gelir. Kullanıcılar NET ve CPU kaynakları için WAXP hissesi alırken, RAM sınırlı arzı nedeniyle RAM pazarında alınıp satılır. Kullanıcılar bu kaynakları doğrudan WAX Bulut Cüzdanında yönetebilir. Alternatif olarak, dApp geliştiricileri bu kaynakları paylaştırabilir veya kullanıcıları adına RAM sağlayabilir.

Yönetişim

WAXP coin sahipleri, ağ gelişimini etkilemek için teklifler sunabilir ve bunlara oy verebilir.

Staking

Ağ konsensüsüne katılmak için WAXP coin’lerini kullanan kullanıcılar WAXP coin’leri ile ödüllendirilir.

NFT’ler ve GameFi

Kullanıcılar, WAX NFT ekosisteminde çeşitli dApp’ler, pazar yerleri ve gelişmekte olan oyna-kazan oyunları arasında NFT’leri satın almak, satmak ve takas etmek için WAXP coin’lerini kullanır.

WAX DeFi

WAXP coin’leri, 1.000 WAXP ile 1 WAXE oranında ERC-20 WAXE coin’lerine dönüştürülebilir. WAX üzerindeki tüm ikincil piyasa NFT işlemlerinin yüzde 2’si her ay bir havuzda toplanır ve bu miktarın yüzde 20’si WAXP coin’leri yakılır ve kalan yüzde 80’i WAXE stakerlarına dağıtılır.

İlginizi Çekebilir: Serum Coin (SRM) Nedir? SRM Nasıl Satın Alınır?

WAX’ın Alt Yapısı

Konsensüs mekanizması

WAX, coin enflasyonundan dolayı ödenen sabit bir aylık ücret karşılığında WAX ağına bilgi işlem gücü sağlayan 21 blok üreticisi (WAX Guilds) ile tasarlanmış bir hisse senedi kanıtı (PoS) sistemi kullanır.

Genel müfettişlik ofisi (OIG)

3 seçilmiş Genel Müfettişten (IG) oluşan bir komite tarafından görevlendirilen WAX ağı için bir gözlemci ajansı seçilir. Ajans, WAX Guilds hakkında mevcut ve olası blok ürünlerini kapsayan aylık bir derecelendirme raporu yayınlar. Bu, topluluğun blok üreticilerine oy verirken daha bilinçli kararlar vermesini sağlar.

NFT standartları

WAX ana ağı şu anda iki rakip NFT standardını desteklemektedir; Basit Varlıklar ve Atomik Varlıklar.

WAX blok zincirindeki NFT Standartları, gaz ücreti olmadan para basma, yakma veya transfer gibi NFT işlemlerine izin verir.

WAX köprüsü

WAXP coin sahiplerinin WAXP’yi Ethereum tabanlı WAXE coin’lerine dönüştürmesini sağlayan köprüdür.

WAX Coin (WAXP) Nasıl Satın Alınır?

WAXP satın almak çok kolay bir işlemdir. Sadece birkaç adımda sizler de WAXP’ye sahip olabilirsiniz.

WAX Coin satın almak için en yüksek hacimli kripto para borsası olan Binance’den hesap açmanız gerekiyor. Buraya tıklayarak Binance borsasında hesap açabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra WAXP/USDT ve WAXP/BTC işlem pariteleri başta olmak üzere birçok farklı işlem çifti üzerinden basit bir şekilde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Wax Coin (WAXP) Nedir? WAXP Nasıl Satın Alınır?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!