Yapılan Ankete Göre, Kripto Paraya Yapılan Yatırımın Arkasındaki Popüler Neden!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dijital varlık platformu Bakkt tarafından yaptırılan bir anket, kripto para birimlerine yatırım yapmanın en popüler nedenini ortaya koyuyor.

Temmuz 2021’de 2.000’den fazla ABD’li tüketiciye yapılan anket, son altı ayda kripto varlık satın alanların yarısından fazlasının uzun vadede değer kazanmak istediğini söylüyor. Daha az popüler olan diğer nedenler ise çevrimiçi ve çevrimdışı ticareti kolaylaştırmak.

Kripto para sahiplerinin yüzde 58’i uzun vadeli yatırımı seçti, yüzde 24’ü çevrimiçi alışveriş yapmayı planladığını ve yüzde 12’si yüz yüze satın alma yapmayı planladığını söyledi.”

Kaynak: Bakkt

Bakkt anketi ayrıca, uzun vadeli getiri potansiyelinin, kripto yatırımcılarının yaklaşık üçte birinin dijital varlık alanına çekilmesinin nedeni olduğunu söylüyor. Kripto yatırımcılarının yaklaşık yüzde 16’sı, komisyon ücretinin az olması kripto para birimlerinin en çekici yönü olduğunu söylerken, erişim kolaylığı ise yüzde 14’e hitap eden bir özellik.

Kaynak: Bakkt

Anket ayrıca, kripto varlıkları satın alma söz konusu olduğunda en büyük zorlukların ne olduğunu da ortaya koydu. Ankete göre, ABD’li tüketiciler için en büyük iki engel çok fazla oynaklık ve nereden başlayacağına dair bilgi eksikliği sonucuna ulaşıldı.

Kaynak: Bakkt

Kripto para birimleri hakkındaki bilgi düzeyleri sorulduğunda, ankete katılanların yüzde 70’i ya çok az şey bildiklerini ya da hiçbir şey bilmediğini söylüyor.

Kaynak: Bakkt

Raporun tamamını buradan okuyabilirsiniz.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!