Zincir Üstü Analisti Willy Woo, Bitcoin’in (BTC) Ayı Piyasasında Olmadığını Söyledi!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin analisti ve yazılım firması Hypersheet Willy Woo’nun kurucu ortağı, zincir üstü ölçümlerin BTC’nin “en yüksek korku” seviyelerini gözlemlemesine rağmen ayı piyasasında olmadığını gösterdiğine inanıyor.

30 Ocak’ta Peter McCormack tarafından düzenlenen What Bitcoin Did podcast’inde konuşan Woo, çok sayıda uzun vadeli sahip (beş ay veya daha uzun süre tutan cüzdanlar) ve artan birikim oranları gibi önemli ölçütlere atıfta bulundu.

“Yapısal olarak zincir üstü verileri, korkunun zirvesinde olduğumuzu söylememe rağmen bu bir ayı piyasası olmadığını gösteriyor.

Hiç şüphe yok ki, insanlar gerçekten korkuyor, bu da tipik olarak bir satın alma fırsatı.”

Zincir üstü analist, piyasadaki yüksek korku seviyelerinin, yukarı yönlü bir geri çekilme olasılığı olduğu için bir fırsat sunduğunu söylüyor.

“Satın almak için bir fırsat. Rahatlama sıçraması olmadan bu tür bir geri çekilmeyi sık sık alamazsınız. Kayma, kayma, kayma ve ardından teslim olma gibi bir durum yok.

69.000 dolardan 33.000 dolara düştük. 33.000 dolardan 20.000 dolara teslim olmak kötü olurdu. Çünkü bu, bir yıl yerine iki buçuk ay boyunca 2018 ayı piyasası gibi bir şeyin izini sürmek gibi bir şey.”

BTC’nin fiyatı, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan bu yana yaklaşık yüzde 44 düştü ve analist, kurumsal vadeli işlem ticaretini, bu istikrarlı düşüşün ve son üç aydaki sabit performansın arkasındaki temel neden olarak gösterdi.

Woo, son birkaç yılda ana akım yatırımcıların artan ilgisinin ve BTC vadeli işlem piyasalarının piyasaya sürülmesinin, fiyatın doğrudan geleneksel hisse senetleri ile ilgilenen büyük yatırımcılardan risk alma eğilimi ile ilişkili olduğu BTC’nin piyasa yapısını önemli ölçüde değiştirdiğini ileri sürdü.

“2019’dan 2020’ye kadar biliyorsunuz, eğer yatırımcıların ne yaptıklarına zincirleme olarak bakarsanız, biriktiklerini görürsünüz. Ancak fiyata herhangi bir etkisini göremiyorsunuz çünkü fiyat gerçekten yatırımcılar tarafından vadeli işlem borsalarında baskılanıyordu.”

Analist, yükselişini sürdürmek için temel nedenler olarak, beş aydan fazla süredir satış yapmayan çok sayıda uzun vadeli hodler’ı, 40.000 dolar civarında satış yapmayı bırakan yatırımcıları ve sabit bir birikim oranını gösterdi.

“Bitcoin’lerin çoğu orada beş aydan uzun süredir duruyor ve bunu yapan insanlar, beş aydır ellerinde tutuyorlar, zararına satmıyorlar, elde edilecek kar olduğunda satacaklar ve siz bunu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden çıkıp gerçekten güçlü bir ralli yaptığında göreceksiniz.”

Woo ayrıca, çeşitli yatırımcılar satın almaya devam ettikçe Bitcoin talebinin arttığını söyledi.

Elinde 1000’den fazla Bitcoin’i olan balinaların çoğunu potansiyel olarak kurumsal yatırımcı olarak görüyorum ve satın almaya başlıyorlar. Aralık’ta satışlarını zirveye çıkardılar, yani kurumların normal döngülerinin bir parçası olan Aralık’ta satışlarının azaldığını söyleyebilirsiniz. Ocak’ta yeniden devreye giriyorlar.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!