XRP

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

11 Ağustos XRP Fiyat Analizi l İbrahim COŞAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP yüzde 4’ün üzerinde bir düşüşle son 24 saatin en çok kaybedenlerinden biri.

Saatlik grafiğe baktığımızda XRP fiyatı an itibarıyla 0,6241 dolar destek seviyesi ile 0,6376 dolar direnç seviyesi arasındaki kanalın içerisinde hareket ediyor. Bu yazının yazıldığı sırada ise XRP fiyatı 0,6344 dolar bandında işlem görüyor. Son 7 saattir de 0,6320 dolar seviyesi üzerinde yatay bir şekilde hareket sergiliyor.

XRP Fiyat Analizi
XRP/USDT Saatlik Grafiği. Kaynak: TradingView

Günlük grafiğe baktığımızda XRP fiyatının 0,64 dolar seviyesinin üzerinde tutunamadığını hatta 0,6445 dolar seviyelerinden 0,6241 dolar seviyelerine doğru malın boşaltıldığını görüyoruz. Bu görünüm ise satıcıların yani ayıların piyasadaki durumu kontrol etmeye devam ettiği anlamına geliyor. Eğer bu düşüş devam ederse, biriken enerji desteği kırabilir ve daha sonra 0,60 dolar bölgesine ve altına bir patlama olabilir. Fakat 0,6241 dolar seviyesindeki desteğin altında günlük kapanış gelmediği sürece alıcıların yani boğaların kontrolü ele geçirme şansı var.

İlginizi Çekebilir: Bank Run (Bankadan Kaçış) Nedir? Kripto Para Borsalarındaki Bank Run Senaryoları!

Orta vadeli bakış açısından XRP’de odaklanılacak seviye ise 0,5966 dolar seviyesinde bulunuyor.

XRP
XRP/USDT Haftalık Grafiği. Kaynak: TradingView

Yukarıdaki günlük grafikte RSI hala yönünü belli etmedi tam ortada ilerliyor. Fakat 4 saatlik grafikte RSI kafayı yukarı çevirdi ve 0,66 dolar seviyelerini görebiliriz. Fakat hacimler düşük olduğu için yukarısını kısa vade için hedeflememek lazım ve çünkü 0,5966 dolar ana desteği ve 0,6668 dolar ana direnci arasındaki kanalda yatay hareket edebilir.

Özetle;

Ana desteğimiz 0,5966 dolar seviyesi ve ana direncimiz 0,668 dolar seviyesi. Hatta bunları 0,60 dolar desteği ile 0,67 dolar direnci olarak psikolojik seviyelere yuvarlayabiliriz.

Ara desteğimiz ise 0,6241 dolar seviyesi ve ara direncimiz 0,6376 dolar seviyesi. Zaten bu yazıyı yazdığım sırada XRP bu ara direnci kırdı ve şuan 0,64 dolar seviyesinde işlem görüyor bu yüzden yukarıda 0,66 dolar seviyelerini kısa vade olarak görebiliriz dedim.

Kısa vadeci arkadaşlar ara destek ve direnç seviyelerini, uzun vadeci arkadaşlarda ana destek ve direnç seviyelerini kullanabilirler. Verdiğim tüm seviyeleri yukarıdaki grafikte de görebilirsiniz.

Önemli Uyarı!

Yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır ama hiçbir işleminizde “kaldıraç kullanmamanız” finansal geleceğiniz açısından yatırım tavsiyesidir.

11 Ağustos XRP Fiyat Analizi l İbrahim COŞAR
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!