Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır?

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır? (Adım Adım Görselli Anlatım)

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Birçok kişi nakit kullanmadan da kripto para alabileceğini maalesef bilmiyor. İşte bu yazımızda bu kitleye yardımcı olmak istedik. Kredi kartıyla nakit kullanmadan da yatırım yapabilirsiniz. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi bu makalede sizlere adım adım görseller üzerinden anlatarak göstereceğiz.

Dünyanın en iyi borsası Binance‘de, itibari para yatırımı ve e-cüzdanlar haricinde farklı bir yöntem ile kripto varlık satın alınabilir. Günlük kullanımda tercih ettiğimiz kredi kartları ile kripto para alımı mümkün ve çok kolay.

Bu ödeme yönteminin birçok avantajı mevcut, diğer yöntemlere göre çok hızlı olması ve kredi kartının güvenlik sistemiyle birlikte güvenlik duvarını daha da yükseltmesi avantajlardan yalnızca birkaçı. Ayrıca bu yöntemin yeni başlayanlar için en uygun ve en kolay yöntem olduğunu da belirtelim.

Kredi kartıyla altcoin alımına geçmeden önce Binance’ye kayıt olmamız gerekiyor. Aşağıdaki yeşil butona tıklayarak hemen şimdi ücretsiz Binance hesabı oluşturabilirsiniz.

Hemen Şimdi Ücretsiz Kayıt Olun!

600’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buraya tıklayarak Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Hangi Banka Kartları Destekleniyor?

Mastercard ve Visa ile yapılan tüm ödemeler kabul ediliyor. Ayrıca hangi kredi kartına sahip olursanız olun işlem başına komisyon ücreti sadece yüzde 2’dir.

Visa ödemeleri; Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri, Ukrayna, Birleşik Krallık vb. ülkelerdeki kart sahiplerinden kabul edilmektedir.

Mastercard ödemeleri ise; Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna vb. bölgelerinde kullanılabiliyor.

Ek olarak Binance hesabınıza en fazla 5 banka kartı bağlayabilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

Kredi Kartınız ile Hemen Kripto Alın!

Kredi Kartıyla Nasıl Kripto Varlık Satın Alınır?

1. Adım: Binance hesabınıza giriş yapın ve ardından [Kripto Al] seçeneğine tıklayın ve ardından karşınıza çıkacak seçeneklerden [Kredi/Banka Kartı] seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki Görsel 1‘de sıralı okları takip ederek tıklayacağınız butonların yerlerini görebilirsiniz.

Gorsel 1 e1653169004515
Görsel 1

2. Adım: Farklı itibari para birimleri içerisinden istediğiniz itibari para birimini kullanarak kripto para satın alabilirsiniz. İtibari para seçimini aşağıdaki Görsel 2‘de 1 numaralı kutucuk içerisinde yer alan kısımdan yapabilirsiniz. Ardından satın almak istediğiniz kripto para birimini seçin. Bu işlemi de 2 numaralı kutucuk içerisinde yer alan kısımdan yapabilirsiniz. Daha sonra 3 numaralı kutucuğa harcamak istediğiniz itibari para tutarını girin. Yani ne kadarlık kripto para satın almak istiyorsanız onu yazın. Son alarak 4 numaralı kutucukta sistem satın almak istediğiniz miktara karşılık denk gelen kripto para tutarını otomatik hesaplayıp sizlere gösterecektir.

2
Görsel 2

3. Adım: Bu adımda ise kredi kartınızı aşağıdaki Görsel 3‘de bulunan [Yeni Kart Ekle] butonuna tıklayarak ekleyin.

Gorsel 3
Görsel 3

4. Adım:  Ardından kredi kartı bilgilerinizi girin. Sadece kendi adınıza kayıtlı kredi kartlarıyla ödeme yapabileceğinizi lütfen unutmayın.

Kredi
Görsel 4

5. Adım: Aşağıdaki Görsel 5‘de 1 numaralı ok işareti ile gösterilen kısımdan ülkenizi seçin, 2 numaralı ok işareti ile gösterilen kutucuğa açık adresinizi yazın, 3 numaralı ok işareti ile gösterilen kutucuğa şehrinizi yazın, 4 numaralı ok işareti ile gösterilen yere posta kodu bilginizi girin. Son olarak 5 numaralı ok işareti ile gösterilen [Onayla/Kart Ekle] butonuna tıklayın.

Gorsel 5
Görsel 5

Şimdi ise ödeme bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol edin ve hemen ardından 1 dakikalık süre içerisinde Görsel 6‘da bulunan [Confirm/Onayla] butonuna tıklayarak işleminizi onaylayın. 1 dakikalık süreyi aştığınız takdirde satın alacağınız kripto para fiyatı ve miktarı tekrardan güncel fiyatlar üzerinden otomatik hesaplanacaktır. En son güncel piyasa fiyatını görmek için [Yenile] butonuna tıklayabilirsiniz. Borsaya ödeyeceğiniz komisyon oranı işlem başına sadece yüzde 2’dir.

Gorsel 6
Görsel 6

Son olarak bankanızın OTP işlem ekranına yönlendirileceksiniz. Ödemeyi onaylamak için ekrandaki günlük kullanımda olduğu gibi talimatları izleyin.

Bu işlemleri tamamladığınızda satın aldığınız kripto para birimini görmek için Binance hesabınızda [Cüzdan]‘a tıklayın ve ardından [Özet] seçeneğine tıklayın. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızın sonundaki yardımcı görsellere bakabilirsiniz.

Hala anlamadığınız ve aklınızda bir soru işareti mevcut ise aşağıdaki “Sıkça Sorulan Sorular” bölümümüzü mutlaka okuyunuz. Aklınıza takılabilecek soruları bu bölümde yanıtladık. Umarız bu yazımız sizler için faydalı olmuştur. Eğer faydalı bulduysanız bu yazımızı yakınlarınızla paylaşmayı unutmayın ve onların da nasıl kolay bir şekilde nakit kullanmadan kredi kartıyla kripto para yatırımı yapabileceklerini öğrenmelerine vesile olun. Aşağıdaki butona tıklayarak nakit kullanmadan anında istediğiniz itibari para ile istediğiniz kripto para birimini satın alabilirsiniz.

Kredi Kartınız ile Hemen Kripto Alın!

Sıkça Sorulan Sorular

1. Kripto para satın almak için bir banka kartı kullanırsam, desteklenen ödeme yöntemleri nelerdir?

Binance sadece Visa ve Mastercard ile yapılan ödemeleri desteklemektedir.

Visa, Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri, Ukrayna ve Birleşik Krallık’taki kart sahiplerinden kabul edilmektedir.

Mastercard ödemeleri ise şu ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir: Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna vb.

2. Kartımın düzenlendiği ülkenin desteklenmediği belirtiliyor. Binance şu anda hangi kart düzenleyen ülkeleri destekliyor?

Visa; Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri, Ukrayna, Birleşik Krallık vb. ülkelerdeki kart sahiplerinden kabul edilmektedir. Mastercard ödemeleri ise şu ülkelerde ve bölgelerde kullanılabilir: Kolombiya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Endonezya, İtalya, Letonya, Lüksemburg, Meksika, Norveç, Polonya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık, Ukrayna vb.

3. Hesabıma kaç banka kartı bağlayabilirim?

Hesabınıza en fazla 5 banka kartı bağlayabilirsiniz.

4. Neden bu hata mesajını görüyorum: “İşlem, düzenleyen banka tarafından reddedildi. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin.”?

Bu mesaj, banka kartınızın bu tür işlemleri desteklemediği anlamına gelir. Lütfen bankanızla iletişime geçin veya farklı bir banka kartı deneyin.

5. Satın alma işlemini belirtilen süre içinde tamamlayamazsam işlem iptal edilir mi?

Evet, belirtilen süre içinde tamamlamazsanız emir geçersiz olur ve yeni bir işlem göndermeniz gerekir.

6. Satın alma işlemim başarısız olursa, ödenen tutarı geri alabilir miyim?

Başarısız işlemlerde eğer ödeme alınmışsa, ödeme tutarı kartınıza iade edilir.

7. Emir tamamlandıktan sonra, satın aldığım kriptoyu nerede görebilirim?

Kripto paranın gelip gelmediğini kontrol etmek için sırasıyla [Cüzdan][Özet] bölümlerine gidebilirsiniz.

Gorsel 7
Görsel 6

8. Bir emir verdiğimde, günlük limitime ulaştığım belirtildi. Limiti nasıl artırabilirim?

Hesap limitinizi yükseltmek için hesabınızda kimlik doğrulama seviyesini yükseltmek amacıyla [Kişisel Doğrulama] bölümüne gidebilirsiniz.

9. Satın alma geçmişimi nereden görüntüleyebilirim?

Emir geçmişinizi görüntülemek için sırasıyla [Emirler][Kripto Alım Geçmişi] ögelerine tıklayabilirsiniz.

Gorsel 8
Görsel 8
Gorsel 9
Görsel 9

Kredi Kartınız ile Hemen Kripto Alın!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

600’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buraya tıklayarak Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

5 Kolay Adımda Kredi Kartıyla Nasıl Altcoin Alınır? (Adım Adım Görselli Anlatım)