Bakkt, Bitcoin Vadeli İşlemlerinde 42.5 Milyon Dolarlık Bir Rekora Ulaştı

bitcoin vadeli işlem
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin kurumsal ticaret platformu Bakkt, vadeli işlemlerde günde 5.600 BTC’ye ulaşarak dev bir rekor kırdı.

Şirket 27 Kasım’da Twitter‘dan aylık Bitcoin vadeli işlemlerinde tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştıklarını doğruladı. Bakkt önceki rekorunu yüzde 60 arttırarak 4.443 BTC’lik işlem yaptığını bildirdi.

Bakkt Bitcoin vadeli işlem rekorunu iki katına çıkardı

Bağımsız veri izleme kaynağı Bakkt Bot‘un sayımları gün sonunda daha da yüksek çıktı: 5.671 BTC (42.5 milyon dolar) Bakkt Bot’a göre önceki rekor 22.3 milyar dolar iken, 27 Kasım çarşamba günü başarı oranı yüzde 109 artarak 22 Kasım’daki rekor geçildi.

Başlarda düşük hacimlerle dikkat çeken Bakkt’ta iki aydır vadeli işlem görülüyor. Bundan kısa bir süre önce Bitcoinleri gözetim altında bulundurma çözümleri faaliyete geçti. Önümüzdeki ay yeni finansal ürünler piyasaya sürülecek.

Bakkt çalışanları gelişmeleri ilan ederken şöyle dedi:

“9 Aralık’ta yapılacak olan Bakkt Bitcoin Options sözleşmeleri yaklaşırken, yakaladığımız bu başarının artmasını dört gözle bekliyoruz.” 

Bakkt ayı piyasasından etkilenmedi

Geçtiğimiz haftalarda dolara karşı büyük ölçüde değer kaybeden Bitcoin’e karşı bir piyasa duyarlılığı oluşmasına rağmen Bakkt’a olan ilgi giderek artmakta.

Bir analiz uzmanı, yatırımcıların Çin’deki borsalara yapılan saldırıları görünce korkup, ileride düşük fiyatlardan geri almak üzere çıkış yaptıklarını düşünüyor.

VanEck yetkilisi Gabor Gurbacs, yaşanacak bir likidite sıkışıklığının satış baskısını artıracağını belirtti.

Vadeli işlem teklifleri de veren Binance borsasının yakın tarihli bir raporuna göre, kurumsal yatırımcıların yüzde 90’ından fazlası kripto paralarını güvenilir üçüncü taraflarca saklıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!