BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,523.04
+0.21%
$2,945.88
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$23.22
-0.26%
$362.57
-0.87%
$5.08
-1.28%
$4.12
-0.84%
$40.03
-0.99%
$42,520.41
+0.2%
$2,945.69
-1.48%
$0.93
+1.36%
$156.82
-0.31%
$1.00
0%
$1,081.98
-1.48%
$229.16
-0.39%
$48.61
-0.23%
$116.98
-1.05%

Binance, Latin Amerika’da Kripto Para Borsası Kurdu

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Binance, Latin Amerikalı kullanıcıların yerel para birimlerini kullanarak kripto para satın almalarını sağlayan yeni bir platform olan Latamex’i piyasaya sürdü.

Ticaret hacmi ve kullanıcı sayısı açısından dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Binance, bugün Latin Amerika için nakit para dönüştürme seçeneğinin açıldığını duyurdu. Duyuru, Latin Amerika’nın Uruguay kentinde düzenlenen ve Latin Amerika için büyük bir kripto para etkinliği olan laBitConf sırasında yapıldı.

Latamex adlı yeni platform, Binance Fiat Gateway altında çalışacak ve Binance kullanıcılarının, Latin Amerika’nın kripto para tasfiye ağı olan Settle Network ile doğrudan kripto para birimi satın almalarına izin verecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Yeni platform başlangıçta Arjantin ve Brezilya’da piyasaya sürülecek. Arjantin pesosu ve Brezilya realleri ile kripto para birimleri doğrudan satın alınabilecek. Kullanıcılar Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH) ve Binance’in stabil koini Binance USD (BUSD) satın alabilecekler. Binance CEO’su Changpeng Zhao şu açıklamada bulundu:

“Latin Amerika’da, özellikle finansal erişim için kripto paraya çok ihtiyaç var. Latin Amerika nüfusunun yaklaşık yüzde 50’sinin banka hesabı yok. Latamex, kullanıcılarımızın taleplerine ve mevcut piyasa ortamına göre hareket ediyor. Settle Network ile çalışmak Latin Amerikalı yatırımcılar için nakit ve kripto para arasındaki boşluğu hemen kapatmamızı sağlıyor. Latin Amerika’da kripto para biriminin daha geniş erişilebilirliğini sağlamak için ileride bölgedeki yerel para birimlerini destekleyecek ana ortağımız Settle Network ile çalışmalara devam ediyoruz.”

Coinzilla Banner (728x90)

“Latin Amerika, Blockchain ve kripto paranın en çok kullanıldığı ve ihtiyaç duyulduğu yerlerden biri” dedi Settle Network kurucu ve CEO’su Pablo Orlando.

“Binance ile olan ortaklığımız, Latin Amerikalı kullanıcılar için birlikte nakit ağ geçitleri açmamızı ve bölgedeki finansal özgürlüğü sağlamak için kripto paraya daha uyumlu bir hale gelmemizi sağladı.”

Kripto para endüstrisi hala çok yeni ve dünyanın parasının çoğu hala nakit parada ”dedi Changpeng Zhao.

“Ekosistemi büyütmek, uyumluluğu arttırmak ve daha fazla kullanıcıyı kripto para ile tanıştırmak için şimdi ihtiyacımız olan şey nakit ağ geçitleri inşa etmek.”

İlk aşamada platformu sadece Arjantinli ve Brezilyalı kullanıcılar kullanabilecek. Ancak Latamex’in resmi web sitesi, hizmetin diğer 13 Latin Amerika ülkesinde de kullanılabileceğine işaret ediyor: Meksika, Uruguay, Kolombiya, Panama, Kosta Rika, Dominik Cumhuriyeti, Guatemala, Honduras, Nikaragua, El Salvador, Paraguay, Peru ve Şili. Listedeki en büyük eksiklik Venezuela. Binance’in dünyadaki en yüksek kripto para kullanım oranına sahip piyasalardan biri olan Venezuela’ya ayak basıp basmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.