Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi? I İbrahim COŞAR

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir önceki Bitcoin analizi videomda günlük grafik üzerinde RSI’ın kafasını aşağı çevirdiğini ve Bitcoin’in günlük grafikte 6 kere 25000-25300 dolar bölgesini test etmesine rağmen kıramadığını söylemiştim ve 25300 kırılırsa zaten muhtemel senaryolarımı vermiştim ve bu tahmini senaryolar kırılım gelirse hala cepte.

Bir önceki analizimin  videosunu hala izlemediyseniz onu izlemeden bu analizimi okumak sağlıksız olacaktır. Buraya tıklayarak YouTube videomu izleyebilirsiniz.

Bitcoin
Kaynak: TradingView

Şimdi ise 4 saatlik grafiğe baktığımızda 23300 dolar seviyesinde bulunan ilk desteğimizin kırıldığını görüyoruz. Zaten videoda tek tek bu desteklerden yukarı hareket gelebileceğini size çizerek göstermiştim. 21000 dolar seviyesi kırılmadığı sürece yönümüz yukarı görünüyor. Arada elbette fiyat dalgalanmaları olacaktır. Bu aralardaki dalgalanmaları da yani destek-direnç aralarını değerlendirebiliriz.

23300 dolar desteği kırıldığı için önümüzdeki birkaç günde bir sonraki desteğimiz olan 22300 dolar hatta ve hatta FİB bölgesi olan 21350-21500 dolar seviyelerini görebiliriz. Çünkü 4 saatlik grafikte RSI’ın kafası hala aşağıda.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Yine Düştü! Kritik Seviyeler Neresi? I İbrahim COŞAR

23300 dolar desteğini kırarak aynı zamanda stop’lar da temizlenmiş oldu. Bitcoin şuan 23000 dolar seviyesinde işlem görüyor buradan yukarıya FİB seviyesi olan 24000 dolar seviyesine bir tepki yükselişi görebiliriz. Fakat bu düşük bir ihtimal.

Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız ücretsiz Telegram kanalıma hala katılmadıysanız buraya tıklayarak katılabilirsiniz.

Ben yine de stop’lar temizlendiği için tepki yükselişi olacağını baz alarak ve bu fiyat dalgalanmalarını değerlendirmek için 24000 dolar seviyesinden short işlem açıp fazla da risk almamak için aşağıda bulunan 21350-21500 dolar FİB bölgesine gelmeden bu işlemi 22000 dolar seviyesinde kapatacağım. İşler ters giderse 24650 dolar seviyesinde stop’larım.

Not: Yatırım tavsiyesi değildir, sadece bilgilendirme amaçlıdır ama “kaldıraç kullanmamanız” yatırım tavsiyesidir!

Bitcoin Düşmeye Devam Edecek Mi? I İbrahim COŞAR
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!