BİTCOŞAR
En Güncel Bitcoin ve Kripto Para Haberleri
$42,958.54
-4.18%
$2,960.87
-5.82%
$0.95
-3.79%
$151.74
-7.52%
$23.42
-7.32%
$357.93
-6.23%
$7.13
+13.5%
$4.09
-6.18%
$40.13
-7.61%
$42,961.11
-4.17%
$2,961.12
-5.81%
$0.95
-3.8%
$151.74
-7.52%
$1.00
0%
$1,087.65
-5.81%
$235.18
-5.3%
$48.19
-5.77%
$111.56
-8.55%

Bitcoin Fiyat Analizi: 10.500 Dolarda Tekrar Başarısız Olan BTC İçin Büyük Bir Geri Çekilme mi Geliyor?

0

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

Yeni bir boğa koşusu başlatmak için Bitcoin‘in 11 bin doların üzerine çıkması gerekiyor. Uzmanlar, Bitcoin’in yükseliş eğilimi mi yoksa düşüş eğilimi mi olduğu konusunda ortak bir fikir yürütemiyor. Ancak yeni bir düşüş eğilimi izlememesi için 10 bin dolar işaretinin tutulması gerekiyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

BTC, 10 bin dolar işaretinin üzerinde kalmayı başardı. Ancak 10 bin 500 dolar işaretindeki bir sonraki direnci kırmayı başaramadı. Son 24 saat içinde Bitcoin fiyatı % 1,1 düştü ve 10 bin 200 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri açısından da çok az değişti ve yazının yazıldığı sırada 189.72 milyar dolar seviyesinde duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Telegram'dan, Twitter'dan, Facebook'dan ve Instagram'dan takip edin. Ayrıca ücretsiz eğitim videoları için YouTube kanalımıza mutlaka abone olun!

Bitcoin Fiyat Analizi: 10.500 Dolarda Tekrar Başarısız Olan BTC İçin Büyük Bir Geri Çekilme mi Geliyor? 1 - 11.09

Traderlar ne diyor?

Blockroot’un kurucusu ve önde gelen Bitcoin traderı Josh Rager, Twitter’da, BTC günlük grafikte 11 bin doların üzerinde kapanana kadar Bitcoin’in tekrar yükseliş bölgesine girmeyeceğini söyledi. Şimdiye kadarki yatay hareket ve yeni alıcıların eksikliği, BTC’nin yeni bir ayı döngüsü başlatarak 10 bin doların altına düşme olasılığını koruyor.

Diğer uzmanlar şu anda Bitcoin’in bir sonraki yöne gideceği konusunda ortak bir fikir birliği bulamıyor. BTC traderı ” Byzantine General” de temkinli ancak BTC 10 bin dolar işaretinin altında kısa bir düzeltme gösterebilir ve 11 bin  dolar işaretini hedefleyebilir. Bazı analistlere göre bu, tüm zayıf ve gergin traderların piyasadan atıldığı devam eden bir konsolidasyon dönemi olabilir.

Coinzilla Banner (728x90)

Altının ardından Bitcoin fiyatı

Bloomberg’in yeni bir raporuna göre, BTC ve altın 2010’daki rekorlardan bu yana en yüksek korelasyona sahip. Yapılan açıklama şöyle:

“12 ay boyunca yarı para birimleri 0,80 civarında korelasyon gösteriyor. Bu, 2010’dan beri veritabanımızdaki en yüksek değerdir.”

Altın fiyatları Mart ayından bugüne kadar keskin bir şekilde yükseldi, bu nedenle korelasyon sürdürülürse ve BTC altın fiyatını takip ederse bu gelişmeler Bitcoin için bir yükseliş işareti olabilir. Bloomberg analisti Mike McGlone, mevcut gelişmelerin BTC’nin 10 bin doların üzerinde ve altının 1.900 doların üzerinde kalacağını gösterdiğini söylüyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

McGlone, mevcut ekonomik gelişmelerin dünya çapında hükümetler üzerinde muazzam bir baskı oluşturduğunu ve büyük miktarda yeni fiat paranın basıldığını söyleyerek devam ediyor. Yatırımcılar, sermayelerini daha fazla yükselen enflasyondan korumak için Bitcoin gibi alternatif varlıklara yatırım yapma eğilimi gösteriyor. Bu durum aynı zamanda önümüzdeki haftalarda yükselen Bitcoin fiyatı için başka bir katalizör olabilir.

Korona salgını dijital para birimlerinin adaptasyonunu hızlandırıyor

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, corona virüsü, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin adaptasyonuna büyük katkı sağladı. Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, 10 Eylül’deki çevrimiçi bir konferansta, tüketicilerin dijital para birimlerini düşündüklerinden daha hızlı kullandıklarını ve COVID-19’un bu gelişme için kilit bir katalizör olduğunu söyledi:

“Pandemi, dijital yeni normale geçişi hızlandıran bir katalizör görevi gördü. Tüketicilerin büyük bir çoğunluğu, dijital hizmetleri şimdi olduğu kadar sık ​​ve hatta daha sık kullanmaya devam etmeyi bekliyor.”

Yakında bir dijital euro olup olmayacağı sorulduğunda, ECB henüz net bir cevap vermedi:

“Ancak, dünyadaki diğer birçok merkez bankası gibi, bunu yapmanın faydalarını, risklerini ve operasyonel zorluklarını araştırıyoruz.”

Çok düşük hacimli olan borsalarda işlem yaparak paranızı potansiyel hırsızlık, hacklenme ve dolandırıcılık gibi faaliyetlere kurban edip sakın riske atmayınız. Dünyanın en yüksek hacimli kripto para borsası olan ve diğer borsalara göre çok az komisyon alan Binance'de hesap açarak tüm işlemlerinizi güvenli ve az komisyon ödeyerek yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak Binance borsasından hesap açabilirsiniz. Asla yatırım tavsiyesi değildir! Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Asla yatırım tavsiyesi değildir! 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Doğrudan cihazınızda gerçek zamanlı güncellemeleri alın, şimdi abone olun.

İlgili Haberler
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.