Bitcoin Orta Yarılanma Etkinliği Haftaya Gerçekleşecek: Bu Ne Anlama Geliyor!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yarılanması, dijital altının fiyatında önemli bir artışa yol açması nedeniyle tüm dijital varlık endüstrisi için en uzun zamandır beklenen olaylardan biridir. Ancak, son yarılanma ile bir sonraki yarılanma arasındaki orta nokta, yani “orta yarılanma” piyasa için pek iyimser olmayabilir.

Tarihsel Veri

Santiment’in zincir üstü veri akışı, pazarın zaten gördüğü yarılanmalar arasındaki her noktayı vurguladı. Grafiğe göre, her bir yarılanma olayı yerel bir üst fiyatla işaretlendi ve ardından Bitcoin’in değeri bir sonraki yarıya kadar düştü.

https://twitter.com/santimentfeed/status/1511128180987334656

Santiment’in makalesinin gösterdiği gibi, piyasa bir sonraki yarılanma düzeltmesinin önünde duruyor. Şirketin analizi, BTC’nin önemli dirençleri kırmak için mücadele ettiği, büyüme aşamasına girdiği ve genel olarak olumlu performans gösterdiği önceki döngülerin verilerine dayanmaktadır.

Uzmanlar ayrıca, Mart ayının ortasında başlayan yerel yükseliş trendinde kalmaya devam ettiği için Bitcoin’in daha önce olduğu gibi aynı modeli izleyip izlemeyeceğinin henüz net olmadığını belirtiyor.

Döngüler Bozulabilir

Daha önce çeşitli blok zinciri ve kripto para uzmanlarının daha önce kripto piyasası üzerinde büyük etkisi olan yarılanma olayları hakkında çok veri paylaşıldı. Zincir içi analist Willy Woo, 2021’de gördüğümüz büyük kurumsal girişler nedeniyle yarılanmaların artık pazar ve endüstri üzerinde aynı etkiye sahip olmayabileceğini belirtti.

Hipoteze göre, Bitcoin artık çoğunlukla daha küçük yatırımcılar tarafından itilen tamamen perakende bir varlık değil. Bitcoin’in fiyat performansının büyük kısmı, yalnızca Ocak ayından bu yana 1 milyar dolar değerinde BTC satın alan Terra Foundation gibi büyük finans kurumlarının ve projelerin elinde yoğunlaşıyor.

Bitcoin’in dolaşımdaki arzında kurumsal fonların artan payı ile yarılanmalar artık aynı etkiye sahip olmayabilir.

Bitcoin Orta Yarılanma Etkinliği Haftaya Gerçekleşecek: Bu Ne Anlama Geliyor!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.