Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin ve Fantom’u Yakın Gelecekte Neler Bekliyor? Uzman Analist Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler bir kripto analisti, Bitcoin (BTC) ve kurumsal düzeyde bir blok zinciri platformu için sırada ne olduğunu görmek için grafikleri inceliyor.

Twitter’da 602 bin aboneye sahip olan ünlü analist Michaël van de Poppe, Bitcoin için önemli bir kırılma noktası olarak 29.300 doları izlediğini bildirdi.

“Hala Bitcoin için 29.300 dolarlık seviyeyi izliyorum.

Bu devam ederse, piyasaların devamını göreceğim.

Bu kaybedilirse, gerçek dipleri satın alıp 26.000 dolara ulaşıp ulaşmadığımızı görmek istiyorum.”

bitcoin
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Van de Poppe, Bitcoin’in kritik pencereyi 29.200 dolar ile 29.400 dolar arasında tutacağını söylediği bir video stratejisi oturumunda daha da derine iniyor.

“32,834 dolara ulaşma ve ardından 27.000 doları görme ihtimali veya 28.000 doları tekrar test etmek için geri çekilme şansımız mevcut, piyasalar için uzun bir birikim dönemi elde ettiğiniz çok muhtemel bir senaryo.

Şu anda, özellikle endekslerin sıçraması ve DXY‘nin (ABD doları endeksi) zayıflık göstermesiyle, 29.300 doları tutacağımıza dair ihtimallerin olumlu olduğunu düşünüyorum. Bu benim için çok önemli, yani 29.200 ila 29.400 dolar arasındaki bu bloğun tamamını tutmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bunu tutamazsak, dipleri (28.000 dolar) satın alacağız ve ardından kademeli olarak devam edeceğiz. Düşüşleri test etmeyi bekliyorum ve ardından düzeltmeyi tamamlamak için yükseliş ayrışmasına bakıyorum, sonra tekrar yükseliş için saldırmaya başlıyorum.”

Van de Poppe, Bitcoin analizini, yaklaşık iki aylık negatif BTC ticaretinin ardından, piyasa değerine göre lider kripto varlığının bir kez daha yükselmesini beklediğini söyleyerek sonlandırıyor.

Yazının yazıldığı sırada, Bitcoin yüzde 3,5 düştü ve 29.335 dolardan işlem görüyor.

Van de Poppe ayrıca, 11 Mayıs’ta piyasaların çoğunun da sert bir şekilde düştüğü Ethereum (ETH) rakibi Fantom’a (FTM) bir göz attı. Analist şimdi FTM’nin yakında gerçekleşeceğini umduğu altcoin rallisine katılıp katılamayacağını merak ediyor.

“Önümüzdeki hafta bütün kripto piyasası bir çıkış gösterecek gibi görünüyor.

Bu durumda, bazı altcoinler ağır bir şekilde tahrip edildi ve bunlardan biri FTM.

0,325 doların destek için dayanıp dayanamayacağını izleyeceğim.

Eğer dayanırsa, 0,36-0,38 doların üzerindeki bir kırılma 0,45 dolara yol açar.”

fantom
Kaynak: Michaël van de Poppe/Twitter

Fantom yazının yazıldığı sırada son 24 saatte yüzde 9,05 arttı ve 0,38 dolar olarak işlem görmeye devam ediyor.

Bitcoin ve Fantom’u Yakın Gelecekte Neler Bekliyor? Uzman Analist Açıkladı!