Bitcoin’in Piyasada ki Hakimiyeti Yüzde 70’i Geçti

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in kripto para piyasasında ki hakimiyeti (dominance) her geçen gün artıyor. Bitcoin’in özellikle son birkaç saat içerisinde göstermiş olduğu yükseliş hareketliliği ile Bitcoin’in piyasadaki payı iyice yükselmeye başladı.

Bitcoin’in hakimiyeti yükseliyor

Günümüzde kripto para piyasasının hacminin çok büyük bir kısmını Bitcoin oluşturuyor. Böyle olduğunu gösterebilmek adına anlık piyasa verilerini gösteren bir grafiği sizinle paylaşıyoruz.

Kripto para piyasasının şuanda anlık olarak toplam değeri 219 milyar dolar seviyesinde. Bitcoin’in bu sektörde ki payının daha net anlaşılması için şöyle bir örnek verebiliriz: Eğer Bitcoin bu piyasada olmasaydı kripto para piyasasının toplam değeri bi anda 219 milyar dolardan yüzde 70 düşerek  67 milyar dolar seviyesine düştüğünü görmüş olurduk.

Grafikte ki  verilere göre Bitcoin’in pazar payı son yaşanan gelişmelerden sonra yüzde 70 seviyesinin üzerine çıktığını görüyoruz. Bitcoin’in pazar hakimiyeti en son 2019 yılının Eylül ayında bu kadar yüksek olmuştu.

Bitcoin’in pazar payının bu kadar yükselmesinden Bitcoin’in ciddi anlamda güçlendiğini ve piyasa payının çok fazla arttığı anlaşılmaktadır. Fakat bu durum potansiyel kripto para yatırımcılarını olumsuz yönde etkiliyor. Bunun sebebi ise kripto para piyasasının çok büyük bir kısmının Bitcoin’e olmasıdan kaynaklanıyor. Çünkü bu durum diğer altcoinlerin gerilemesine sebeb olabiliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!