Altcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Altcoin, BSC, Solana ve Avalanche’ı Geride Bıraktı: Hedef Ethereum’u Geçmek!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum rakibi olan bu altcoin projesi, kripto piyasasının fiyat olarak düşüş yaşamasına rağmen, TVL olarak yeni bir rekora imza attı.

Merkezi olmayan finansa (DeFi) ve değiştirilemez token’lara (NFT) odaklanan bir analitik platformu olan DeFi Llama’dan gelen yeni veriler, Fantom’un kilitli toplam değer (TVL) açısından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını bizlere gösterdi.

Fantom, DeFi, merkezi olmayan uygulamalar (DApp) ve kurumsal uygulamalar için oldukça ölçeklenebilir bir blok zinciri platformudur. DeFi Llama’ya göre Fantom, Nisan 2021’de 2,90 milyon dolarlık TVL’sinden yüzde 400 binin üzerinde muazzam bir artışla 12,17 milyar dolar ile TVL’de rekor seviyeye ulaştı.

Screenshot 5
Kaynak: DeFi Llama

Bir blok zincirinin veya DeFi protokolünün TVL’si, akıllı sözleşmelerinde tutulan toplam sermayeyi temsil eder. TVL, ağa kilitlenen teminat tutarının varlıkların cari değeri ile çarpılmasıyla hesaplanır.

TVL’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Fantom, diğer Ethereum rakiplerinden olan Binance Smart Chain (BNB), Avalanche (AVAX) ve Solana’yı (SOL) geçerek toplam kilitli değerde üçüncü en büyük blok zinciri olmayı başardı.

DeFi Llama verilerine göre, Terra (LUNA), kilitli toplam değeri 16,81 milyar dolar ile ikinci sırada yer alıyor. Ethereum (ETH) ise, TVL’de 117,48 milyar dolar ile en büyük blok zinciri olmaya devam ediyor.

Fantom’un kilitlenen toplam değerindeki artış, borsa dışı en büyük 1000 Ethereum balinasının FTM biriktirmesiyle ortaya çıktı. Balina izleme platformu WhaleStats, Fantom’un son 24 saat içinde ortalama 1.620 dolar değerinde FTM token satın alma miktarıyla balina kategorisindeki yatırımcılar tarafından en çok satın alınan en iyi altcoin’lerden biri olduğunu gösteriyor.

Balina izleme web sitesi ayrıca Ethereum balinalarının toplu olarak 124,64 milyon dolardan fazla FTM tuttuğunu gösteriyor.

Bu Altcoin, BSC, Solana ve Avalanche’ı Geride Bıraktı: Hedef Ethereum’u Geçmek!

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!