Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bu Metriğe Göre Ethereum Büyük Fiyat Hareketiyle Karşı Karşıya

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum, alıcılar 420 dolar seviyesinin yakınında kilit kısa vadeli direncin üzerine fiyatı çıkaramadıktan sonra son üç işlem gününde konsolide oluyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Şimdi, zincir içi analiz, alıcıların ikinci bir girişim için hazırlandığını ortaya koyuyor.

Ethereum çıkış yapmaya hazırlanıyor

Bununla birlikte, ETH, PayPal’ın yaklaşık 350 milyon kullanıcısına platformda kripto para satın alma ve satma izni vereceğine dair haberlerin ardından geçen hafta 400 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkmayı başardı.

Teknik olarak Ethereum, 380 dolarlık destek alanı civarında 50 günlük hareketli ortalamanın üzerinde işlem yaparken yükselmeye devam ediyor. Bahsi geçen destek alanı, bu ay önemli bir fiyat engeli görevi gördü.

Fiyat şu anda 400 ila 420 dolar aralığında sınırlandırılmış durumda. Bu sınırlandırma ikinci en büyük kripto paranın şu anda 450 ila 475 dolarlık direnç bölgesine doğru olası bir yükseliş patlamasından önce bir birikim döneminde olabileceğini gösteriyor.

Yine de, hafta başındaki ticarette boğalar 420 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, ETH bu hafta 400 ila 390 dolarlık destek bölgesi civarında küçük bir fiyat düzeltmesiyle karşı karşıya kalabilir.

Ethereum boğaları için dikkate alınması gereken önemli bir nokta, daha fazla fiyat değerlendirmesini desteklediği görünen zincir üzerindeki kripto para birimleridir. Traderlar ayrıca ETH’nin son zamanlarda kazançlar açısından BTC’yi geride bıraktığını ve bu hafta BTC’yi yakalamaya başlayabileceğini düşünüyor.

Borsa girişi dengesindeki son artış, büyük Ethereum sahiplerinin mevcut piyasa fiyatından alım yapmakla ilgilendiğini gösteriyor.

Bu aktivite aynı zamanda son 24 saat içinde artan aktif adres sayısı ile çakışmaktadır.

Son işlem hacimlerindeki artış, aşağıdaki grafikte vurgulanan, büyük bir fiyat hareketi olasılığının daha yüksek olduğunu göstermektedir.

ETH’de bu hafta fiyat 420 dolarlık direnç bölgesinin üzerine çıkarsa daha fazla yükseliş ivmesi olacağı düşünülüyor. Bununla birlikte, bu bölgenin kırılmaması, 3 Kasım’daki ABD seçim gününe kadar Ethereum’da daha fazla fiyat konsolidasyonuna yol açabilir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

İşlem hacimlerindeki bu toparlanmanın yanı sıra, madenciler Ethereum’un yükseliş odaklı temel görünümünün arkasında yer almaya devam ederken ağın hash gücü de sabit kalıyor. Ek olarak, işlem hacimleri son zamanlarda altı haftanın en yüksek seviyesine ulaştığı için, yakın vadeli bir boğa rallisine olan güven artıyor.

Bu Metriğe Göre Ethereum Büyük Fiyat Hareketiyle Karşı Karşıya