chainlink
chainlink

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi: Dump mı Geliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chainlink (LINK), ABD Doları karşısında 11.00 dolarlık büyük bir engelin yakınında başarısız olduktan sonra yeni bir düşüşe başladı. %10 düştü ve 8,00 doların altına inme ihtimali söz konusu.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Chainlink token fiyatı, ABD doları karşısında 11.00 dolarlık büyük bir dirence yaklaştı.

Fiyat şu anda 10.00 dolarlık pivot seviyesinin ve 100 basit hareketli ortalamanın çok altında işlem görüyor.

LINK / USD kurunun 4 saatlik grafiğinde 9.50 dolar civarında direnç gösteren önemli bir düşüş eğilimi çizgisi bulunuyor.

Parite, 10,00 doların altında olduğu sürece 8,50 doların altına düşmeye devam edebilir.

Chainlink (LINK) fiyatı düşüş işaretlerini gösteriyor

Chainlink önceki destek bölgesi güçlü bir bariyer görevi gördü ve fiyat 11,25 dolarlık yüksek seviyesinden düştü. Sabit bir düşüş ve 10.00 dolar seviyesinin altında bir ret paterni söz konusu oldu. Fiyat, 9,50 dolarlık destek seviyesini bile kırdı ve 100 basit hareketli ortalamanın oldukça altına düştü.

Düşüş, 7.26 $’lık düşük seviyeden 11.25 dolara yükselen hareketin % 50 Fib geri çekilme seviyesinin altında hız kazandı. Daha da önemlisi, LINK / USD paritesinin 4 saatlik grafiğinde 9.50 dolar civarında dirençle oluşan çok önemli bir düşüş eğilimi çizgisi yer alıyor.

LINK fiyatı 9,50 doların altında işlem görüyor. Kaynak: TradingView.com
Chainlink (LINK) Teknik Analizi: Dump mı Geliyor? 1

Fiyat şu anda kilit 8,50 dolarlık destek seviyesinin yakınında işlem görüyor. Bir sonraki büyük destek 8,00 dolar seviyesinin yakınında olup, bunun altında fiyatın 7,80 dolar seviyesinin altında düşüş ivmesi kazanması muhtemel. Daha fazla kayıp, fiyatı 7,25 dolarlık desteğe yönlendirebilir.

Chainlink’in fiyatı 8,50 dolarlık destekten yukarı yönlü bir düzeltme başlatırsa, birçok engelle karşılaşması muhtemel. İlk direnç, 9.00 dolar seviyesine yakın.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Teknik göstergeler

4 saatlik MACD – LINK / USD için MACD şimdi düşüş bölgesinde hız kazanıyor.

4 saatlik RSI (Göreceli Güç Endeksi) – LINK / USD için RSI şu anda 40 seviyesinin oldukça altında yer alıyor.

Başlıca Destek Seviyeleri – 8,50 dolar, 8,20 dolar ve 8,00 dolar.

Ana Direnç Seviyeleri – 9.00 dolar, 9.20 dolar ve 9.50 dolar.

Chainlink (LINK) Teknik Analizi: Dump mı Geliyor?