featured

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

En Güncel Bitcoin Analizi – 20.01.2021

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

19 Ocak 2021 tarihi saat 23:30’da yaptığım en güncel Bitcoin Analizi’dir.

Merhaba dostlar hemen dünkü analizimde ne dediğimi tekrar hatırlayalım; “Bugün eğer 37000 doların üzerinde kapanırsa sonraki iki hedefim gelecektir. Altında kapanırsa yine 34600 ile 36600 arasında git-gel yapacaktır. 37500’de direnç var. Eğer 37500’i kırarsa muhtemelen beklenen yükseliş ve benim verdiğim diğer hedefler gelecektir.

Bir önceki analizimi buradan okuyabilirsiniz.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bir önceki günde istediğim bölgede kapanmadığı için işleme giremedik. Dünde istediğimiz bölgede yani 37000 doların üzerinde kapanmadı ve yine işleme giremedik. Bitcoin (BTC) dün kapanışını 36631 dolar seviyesinde tamamladı. Ve aynen bir önceki analizimde söylediğim 37000 doların altında kapatırsa 34600-36600 arasında git-gel kısmını ağırlıklı olarak 36000-375000 dolar arasında yaptı. Bir önceki analizimde Bitcoin grafiği üzerinde iki adet simetrik üçgen çizmiştim. Şimdi onun son halini aşağıda yer alan grafikten inceleyin. Telegram kanalımda “bekleyin” demiştim ve onun öncesinde çoğu zaman “fake çıkış“lar olabiliyor demiştim ve şuan aynen bu senaryoyu yaşıyoruz.

bitcoin analizi
Bitcoin Grafiği. Kaynak: TradingView

Hiçbir analizimi kaçırmamak için Instagram hesabımı takip etmeyi sakın unutmayın; İbrahim COŞAR’ı Instagram’dan Takip Edin!

Kırmızı renk ile çizdiğim ikinci üçgeni yukarı yönlü kırdı ve ben 37500’de bulunan kritik seviyeyi kırdığı için sarı ok ile verdiğim hedefe doğru yola çıkacağını düşünüyordum ama öyle olmadı ve 37850 dolar seviyesinden geri döndü.  Fake çıkış dememin sebebi işte bu. Resmen fake çıkış yaptılar. Küçük yatırımcının hareketlerini ve tepkileri o kadar iyi biliyorlar ki ve tam 37500 seviyesinden birçok giriş oldu ve 37500 dolar ve üzerinde malı boşalttılar. Bitcoin şimdi tekrar simetrik üçgenin içerisine giriyor. Bir yandan sizlere birkaç günder düzeltme bekliyorum demiştim bununda korkusu ile açıkçası şuan BTC hiç güven vermiyor. Kaç gündür de kapanışını istediğimiz yerde yapmıyor.

Eğitim videolarımı kaçırmamak için buradan YouTube kanalıma abone olup bildirimleri açmanızı tavsiye ederim. BİTCOŞAR YouTube Kanalına Abone Olun!

Peki bundan sonra Bitcoin’de ne olacak?

Her zaman iki senaryo var. Direnç noktamız 38000 dolar seviyesi eğer burayı kırarsa ve kapanışını 37500 dolar seviyesinin üzerinde yaparsa kaç gündür verdiğim bir sonraki hedeflerim sırasıyla gelecektir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Bitcoin bugünü 37500 dolar seviyesinin üzerinde kapatırsa eğer 38000-39000-39700-40500-41500 hedeflerim gelecektir. Fakat ben şimdilik yine işlemsiz beklemeyi tercih ediyorum. Desteğimiz ise 36000 dolar seviyesinde bulunuyor. Bitcoin bugünü 37000 altında kapatırsa bu sefer 35500-37500 civarlarında git-gel yapacaktır. Eğer 36000 doların altında kapatırsa bir sonraki 35515-34000-33000 hedeflerim gelecektir.

Ana destek bölgemiz 35515 dolar eğer burayı aşağı doğru kırarsa trend değişecek ve 34000-33000 dolar seviyelerine düşecektir.

Altcoin sepetinizi kaçırdım…

Bu sıralar çok sık aldığım bir soru var. Soru şu; “Kanalınıza yeni katıldım ve sepet yazınızı yeni okudum ama verdiğiniz tüm Altcoin’ler uçmuş. Bu fiyatlardan alsam olur mu?

Cevabım; Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın, bu piyasada fırsatlar her zaman vardır ve bitmez. Evet verdiğim Altcoin’ler uçtu çok şükür ben ve buradaki ailem önceden aldık ve hala tutuyoruz satmıyoruz. Şuan fiyatlar tepe fiyat olduğu için ben almanızı tavsiye etmem. Benim prensiplerim var. Hatta en önemlisi diyebilirim, ben hiçbir zaman ne olursa olsun isterse %100 artacağına emin olayım hiçbir malı tepeden almam. Bu piyasa çok oynak ve global bir piyasa bir yerde bir şey oluyor piyasalar hemen etkileniyor ve tepki veriyor. Altcoin boğasının geleceğini bekliyorum ama “Dev Altcoin Boğa Sezonu Sepeti” yazımda söylediğim gibi gelmeme ihtimalide var. Bizler finansal piyasalar her zaman en kötü senaryoyu düşünmek zorundayız. Bundan ötürü alacağımız her risk bu şekilde olmalı. Buna “risk yönetimi” diyoruz.

Dolayısıyla ben hiç kimseye  buradan mala girin demem. Benden hiçbiriniz böyle bir beklenti içerisinde olmasın ve boşuna beklemesin. Para sizin, karar sizin, risk sizin ama ben almazdım. Ama ben illede alacağım yerimde duramıyorum diyorsan en azından günlük mumlarda en dipte olan yerlerden almaya çalış ve mutlaka stop koy bak kesin stop koy fiyatlar şişmiş kâr satışları gelince ve olurda piyasayı etkileyen olaylar meydana gelirse tüm sermayen anında patates olur benden uyarması. En kötü kabul ettiğin zarar yerine stop-loss emrini ver ki sermayen erimesin. Stop-loss can yakar ama hayat kurtarır!

Bitcoin Analiz Güncelleme 1

20 Ocak 2021 tarihi saat 20:45’de yaptığım en güncel Bitcoin Analizi’dir.

Bitcoin dün 38000 direncinden red yemişti. Dün Telegram kanalımda BTC sinyali vermiştim ve 34900’den alımımızı yaptık. Dünkü çıkış söylediğim gibi “fake çıkış” oldu. Simetrik üçgen formasyonunu maalesef aşağı yönlü kırdı. Dün iyi ki tam o sırada sizi trene bindirmemişim ve beklemişim ve böylece balinaların tuzağına gelmemiş olduk. Fake çıkışı aşağıdaki grafik üzerinden sizlerde çok daha net görebilirsiniz. Bitcoin bugün 34000 dolar ile 35500 dolar arasında gidip geldi.

bitcoin analizi

Bitcoin’i şimdi ne bekliyor?

Bugün eğer 35000 doların altında kapanırsa 33000 dolar gelecek. 33000 dolar önemli destek ve asıl soru bu destek çalışacak mı? Bu şuan birçok kripto para yatırımcısının merak ettiği bir soru. Eğer bu 33000 dolar önemli desteğinin altında kapanırsa 30000 dolar gelecek.

Eğer 36600 doların üzerinde kapanırsa trend değişir ve yükseliş trendi tekrar başlar. Fakat kaç gündür size bir tepe bekliyordum ardından düzeltme gelecek diye söylüyorum hatta özellikle bunu son yaptığım her analizde özellikle vurguluyorum. Bunun altını bilerek çiziyorum çünkü yine bir önceki analiz yazılarımda altcoin boğasından önce belki bir kez daha bize altları dipten toplama fırsatı verir diyerekten hepinizi aslında pusuda beklemeye itmek istedim. Tabi birileri bunları anlıyor, birileri anlamıyor. Tüm analiz yazılarımı sırasıyla okuyup Telegram kanalımı sıkı takip edenin tüm bu süreci ve benim demek istediklerimi çok iyi anlamış olacağını düşünüyorum. Zaten tamamen benimle aynı işlemleri yapanların şuanda açık 40’a yakın emri vardır diye düşünüyorum.

Ben 34900’dan alım yaptığım emrimi hala kapatmadım ve her zaman olduğu gibi sıkı takipteyim. Zaten herkese yüklü girmeyin ve yüksek riskli diye özellikle söylemiştim. Zaten bu sabah 07:00 gibi 34900’den verdiğimiz alım gerçekleşti.  BTC’yi aldıktan sonra 36000 dolar seviyesini 1 saatlik grafikte 3 kere test etti ve zaten oralarda satanlarda olmuştur. Oralarda satan bile spot piyasada %3 vadeli piyasada 10x kaldıraç kullandıysa %30 almıştır. Fakat ben hala verdiğim sinyale sadık kaldım ve hala işlemimi kapatmadım. Bugünkü kapanışa kadar beklemeyi düşünüyorum. Eğer kapanışa kadar sinyalde verdiğim hedefim gelmezse ve bu şekilde git-gel devam ederse ve bir aksilik çıkmaz sert düşüş olmazsa 35000 dolar seviyesinden bende zararsız işlemimi kapatacağım.

Asla yatırım tavsiyesi değildir! Bu piyasa çok risklidir. Herkesin aldığı risk ve sorumluluk kendine aittir. Sakın unutma nakit kraldır! Sakın unutma stop loss hayat kurtarır!

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Dostlar aramızda Binance Futures kullanmak isteyenlerin olduğunu biliyorum. Binance Futures’te inanılmaz derecede komisyon gidiyor. Eğer Binance Futures hesabınızı bu link üzerinden açarsanız %10 komisyon indirimi alırsınız.

Binance Futures %10 Komisyon İndirimi Almak İçin Kayıt Linki: https://bit.ly/BinanceFuturesİNDİRİM

Binance Futures hesabı açmak isteyenler yukarıda linke tıklamak yerine referans kodu yerine “sendekazan” yazması yeterli. “sendekazan” kodu ile hesap açarsanız tüm vadeli işlemler komisyonlarınızı %10 düşürmüş olursunuz bunun yanında komisyon için BNB kullanırsanız %10’de öyle düşer. Dolayısıyla toplam %20 indirim kapmış olursunuz…

Bana sormak istediğiniz sorularınızı bu videonun altına yorum olarak bırakabilirsiniz, en kısa zamanda yanıtlayacağım.

Kendine yapacağın en büyük yatırım Eğitim’dir!

Dostlar bu videolar eğitim videolarıdır. Mutlaka kendinizi eğitebildiğiniz kadar daha çok eğitin, kendinize yapacağınız en büyük yatırım budur!

– Stop Loss Emri Nasıl Verilir? Bu videoyu izleyerek Stop Loss’un nasıl kullanıldığı öğrenebilirsiniz;

– Bitcoin Nasıl Alınır? Bu videoyu izleyerek nasıl Bitcoin alabileceğinizi öğrenebilirsiniz;

– Binance Nasıl %20 İndirimli Kayıt Olunur? Bu videoyu izleyerek Binance’ye nasıl kayıt olabileceğinizi öğrenebilirsiniz;

– İbrahim COŞAR’dan Dev Altcoin Boğa Sezonu Sepeti! Bu videoyu izleyerek sepet yapmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz;

En Güncel Bitcoin Analizi – 20.01.2021

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!