ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

En Güncel Ethereum Analizi – 21.01.2021

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

21 Ocak 2021 tarihi saat 21:30’da yaptığım en güncel Ethereum Analizi’dir.

Bir önceki Ethereum (ETH) analizimde söylediklerimi hemen hatırlayalım; “Bir sonraki desteğimiz FİB seviyemiz olan 1180 dolarda bulunuyor. Aynı zamanda 1180 dolar ana desteğimiz burayı kolay kolay kıracağını düşünmüyorum sağlam destek oluşmuş çünkü. Kısa vadeli değerlendirmek isteyenler gelirse eğer oralara 1240-1250 dolar seviyelerinden ETH alabilir. 1240 doların altına düşerse alınmaz. Çünkü 1240 kırılırsa trend değişecek.

Bir önceki analizimi buradan okuyabilirsiniz.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Ethereum BTC ile benzer hareketler yaptığı için sert düştü. 2 günde tüm zamanların en yüksek değeri zirvesi olan 1438 dolardan 1164 dolara kadar çakıldı. 2 günde yaklaşık %23 düşüş oldu. Az önce yazdığım Bitcoin analizini okuduysanız eğer aradaki benzerliği şimdi çok daha net yakalarsınız. Aynı süre zarfında BTC’de %22 düşüş gösterdi. Demek istediğim hemen hemen ikisi aynı tepkiyi veriyor. Bunu unutmayın ve pozisyon açarken buna dikkat edin emin olun çok işinize yarayacak.

Hiçbir analizimi kaçırmamak için Instagram hesabımı takip etmeyi sakın unutmayın; İbrahim COŞAR’ı Instagram’dan Takip Edin!

Dün 1240 doların altına düşerse alınmaz demiştim trend değişeceği için aynen öyle oldu ve FİB seviyesi olan 1240 doların altına düşünce zaten kendini çok kısa bir sürede bıraktı. 1180 ana desteğimiz demiştim o bölge çalıştı aslında 1164’e düştü ama oraya iğne değdi ağırlıklı olarak 1170-1180 dolar bölgesinden döndü. Trendin 1240 dolar FİB seviyesinden sonra nasıl değiştiğini aşağıdaki grafikten daha net görebilirsiniz.

ethereum analizi
Ethereum Grafiği. Kaynak: TradingView

Ethereum’da ana destek bölgemiz 1170-1180 dolar bölgesi ve burası kırılırsa gelecek olan yer ise 1114 dolar bandı. Eğer Ethereum kapanışını 1180 doların altında yaparsa 1114-1025-912 hedeflerim gelecektir.

Eğitim videolarımı kaçırmamak için buradan YouTube kanalıma abone olup bildirimleri açmanızı tavsiye ederim. BİTCOŞAR YouTube Kanalına Abone Olun!

Eğer 1200 doların üzerinde kapatırsa 1238-1314-1340 hedeflerim gelecektir. BTC ile birlikte hareket ettiğini unutma BTC her sert hareket yediğinde Ethereum bundan mutlaka etkileniyor. Dolayısıyla BTC’nin kapanışını ETH’nin kapanışından daha çok takip etmek gerekiyor.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Asla yatırım tavsiyesi değildir! Bu piyasa çok risklidir. Herkesin aldığı risk ve sorumluluk kendine aittir. Sakın unutma nakit kraldır! Sakın unutma stop loss hayat kurtarır!

Binance Türkiye açıldı, artık banka hesabımızdan TL yatırıp, çekebilir ve TL ile kripto para alım-satım işlemi yapabiliriz. Buradan Binance Türkiye’ye ücretsiz kayıt olarak komisyonlarda %10 indirim kazanırsınız.

Dostlar aramızda Binance Futures kullanmak isteyenlerin olduğunu biliyorum. Binance Futures’te inanılmaz derecede komisyon gidiyor. Eğer Binance Futures hesabınızı bu link üzerinden açarsanız %10 komisyon indirimi alırsınız.

Binance Futures %10 Komisyon İndirimi Almak İçin Kayıt Linki: https://bit.ly/BinanceFuturesİNDİRİM

Binance Futures hesabı açmak isteyenler yukarıda linke tıklamak yerine referans kodu yerine “sendekazan” yazması yeterli. “sendekazan” kodu ile hesap açarsanız tüm vadeli işlemler komisyonlarınızı %10 düşürmüş olursunuz bunun yanında komisyon için BNB kullanırsanız %10’de öyle düşer. Dolayısıyla toplam %20 indirim kapmış olursunuz…

Bana sormak istediğiniz sorularınızı bu videonun altına yorum olarak bırakabilirsiniz, en kısa zamanda yanıtlayacağım.

Kendine yapacağın en büyük yatırım Eğitim’dir!

Dostlar bu videolar eğitim videolarıdır. Mutlaka kendinizi eğitebildiğiniz kadar daha çok eğitin, kendinize yapacağınız en büyük yatırım budur!

– Stop Loss Emri Nasıl Verilir? Bu videoyu izleyerek Stop Loss’un nasıl kullanıldığı öğrenebilirsiniz;

– Bitcoin Nasıl Alınır? Bu videoyu izleyerek nasıl Bitcoin alabileceğinizi öğrenebilirsiniz;

– Binance Nasıl %20 İndirimli Kayıt Olunur? Bu videoyu izleyerek Binance’ye nasıl kayıt olabileceğinizi öğrenebilirsiniz;

– İbrahim COŞAR’dan Dev Altcoin Boğa Sezonu Sepeti! Bu videoyu izleyerek sepet yapmadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenebilirsiniz;

En Güncel Ethereum Analizi – 21.01.2021