Ethereum
Ethereum

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ethereum’da Bu Kilit Seviyeye Dikkat! Metrik Ne Diyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum, ABD doları karşısında 355 dolarlık direncin üzerinden istikrarlı bir artış başlattı. ETH fiyatı 380 dolarlık direnci test etti ve şu anda kazançları düzeltiyor.

ETH fiyatı, ABD doları karşısında 355 dolarlık direnci temizledikten sonra güçlü bir yukarı hareket başlattı.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Fiyat 380 dolarlık dirençle karşılaştı, ancak 100 basit hareketli ortalamanın üzerine güzelce yerleşti.

4 saatlik ETH / USD paritesi grafiğinde 354 dolara yakın dirençle büyük bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu.

Parite daha yüksek seviyelerde düzeltme yapabilir, ancak olumsuzluklar 355 $ veya 100 SMA civarında olabilir.

Ethereum boğa işaretleri gösteriyor

Kısa bir mücadelenin ardından Ethereum, ABD doları karşısında 350 dolar ve 355 dolar civarında birkaç büyük engeli kaldırmayı başardı. ETH fiyatı, pozitif bir bölgeye geçmek için 355 dolarlık direncin ve 100 basit hareketli ortalamanın üzerine çıktı.

Daha da önemlisi, 4 saatlik ETH / USD paritesi grafiğinde 354 dolar civarında dirençle büyük bir düşüş eğilimi çizgisinin üzerinde bir kırılma oldu. Ethereum fiyatı 20 doların üzerinde yükseldi ve hatta 370 dolarlık direnci kırdı.

380 dolar seviyesine (çoklu dokunma bölgesi) yakın güçlü bir dirençle karşılaştı. 379 $ civarında yeni bir aylık yüksek oluştu ve fiyat şu anda artışları düzeltiyor. 375 dolar ve 370 dolar seviyesinin altında bir kırılma oldu. İlk temel destek 368 dolar seviyesine yakın.

Ethereum fiyatı 370 doların üzerinde yükseliyor. Kaynak: TradingView.com
Ethereum'da Bu Kilit Seviyeye Dikkat! Metrik Ne Diyor? 1

335 $’lık düşük seviyeden 379 $’a yükselen son yukarı doğru hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesi de 368 $ seviyesine yakın. 368 dolarlık destek bölgesinin altında olumsuz bir kırılma yaşanırsa Ethereum fiyatının 355 dolarlık desteğe doğru düşmeye devam etmesi muhtemel.

Artış yönünde, 380 dolar seviyesi başka bir kırılma bölgesi. 380 $ direncinin üzerinde net bir kırılma, önümüzdeki seanslarda 395 $ ve 400 $ direnç seviyelerine doğru daha fazla kazanımın yolunu açması muhtemel.

Ethereum’da desteklenen düşüşler neler?

Ethereum 380 dolarlık direnç bölgesini temizleyemezse, aşağı yönlü bir düzeltmeye başlayabilir. Boğalar için ilk destek 368 dolar seviyesine yakın.

Ana destek şu anda 355 dolar seviyesinin (son kırılma bölgesi) ve 100 basit hareketli ortalamanın (4 saatlik) yakınında oluşuyor. 335 $’lık düşük seviyeden 379 $’a yükselen son yükselişin %50 Fib geri çekilme seviyesi de destek sağlamak için 356 $ seviyesine yakın.

Teknik Göstergeler

4 saatlik MACD – ETH / USD için MACD, yükseliş bölgesinde yavaş yavaş hız kaybediyor.

4 saatlik RSI – ETH / USD için RSI şu anda 60 seviyesinin oldukça üzerinde yer alıyor.

Buradan kripto para ticareti yapan tüm yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ana Destek Seviyesi: 368 dolar.

Ana Direnç Seviyesi – 380 dolar.

Ethereum’da Bu Kilit Seviyeye Dikkat! Metrik Ne Diyor?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!