JP Morgan: Bitcoin, Önümüzdeki Yıllarda Altınla Daha Yoğun Rekabet Edebilir

JP Morgan: Bitcoin, Önümüzdeki Yıllarda Altınla Daha Yoğun Rekabet Edebilir:
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bir raporda, JP Morgan’ın analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in gelecekte altınla rekabet edebileceğini ve kriptonun geleceği hakkında olumlu bir görüş paylaştığını söylüyor.

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye kayıt olabilirsiniz.

Alman ekonomist ve makro yatırımcı Dan Tapiero, JP Morgan analisti tarafından hazırlanan ve Bitcoin’in gelecekte Y kuşağı nedeniyle altınla daha yoğun rekabet edebileceğini ve kriptonun neden sonunda sadece bir servet deposu olmanın ötesine geçebileceğini açıklayan bir raporunu aktardı.

“Altından Mütevazı Bir Kalabalık Bile Bitcoin İçin İyidir”

Raporda, bir JP Morgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin’in bir varlık olarak altınla rekabet etmesinin gerçekçi olduğunu ve kripto para birimlerinin potansiyelinin sadece bir servet deposu olmaktan çok daha fazlası olduğunu söyleyerek daha da ileri gittiğini açıklıyor.

Şimdiye kadar 240 milyar dolarlık toplam BTC piyasa değeri, temelde toplam altın borsada işlem gören fon miktarı (ETF’ler, 210 milyar dolar) ile karşılaştırılabilir olsa da, altının esas olarak stokları kümülatif değerde olan altın külçelerinde ve madeni paralarda depolandığını söylüyor. Bu değer ise 2.6 trilyon dolar civarı ve buna altın ETF’ler dahildir.

Bu nedenle, Bitcoin’in yalnızca altın ETF’lere yetişmek için en az on kat yükselmesi gerektiğini söyleyen analist, yatırımcıların altından mütevazı bir şekilde birikim yapmasının bile uzun vadede BTC için iyi olacağını sözlerine ekledi.

Bununla birlikte, yatırımcılar olarak piyasada daha fazla Y kuşağı ortaya çıktığından, Y kuşağı fintech’i tercih ettiğinden ve sunduğu varlıklarla birlikte eski finansal sistemi tercih etmediğinden, dijital para birimlerine ve özellikle Bitcoin’e daha fazla para akması muhtemeldir.

BTC ve diğer kripto paraların teknik analizlerini paylaştığımız Telegram teknik analiz kanalımıza buradan ücretsiz katılabilirsiniz.

Nikolaos Panigirtzoglou, bu nedenle Bitcoin’in büyüme potansiyelinin önemli olduğunu belirtti.

“Başka bir deyişle, Y kuşağının zamanla yatırımcıların evreninin daha önemli bir bileşeni olacağına inandığımız için” alternatif “bir para birimi olarak altınla daha yoğun bir şekilde rekabet ettiği için bitcoin’in potansiyel avantajı dikkate değer.”

Analist, kurumsal yatırımcıların ve Y kuşağının Bitcoin’e olan ilgisinin BTC vadeli işlemleri ve CME’deki opsiyon işlemleriyle ilgili faaliyetlerde bir artışa yol açtığını ekledi. Bu, PayPal tarafından Bitcoin’e yönelme hakkında yapılan açıklamadan önce bile oldu.

“Kripto para birimleri sonunda bir servet deposunun ötesine geçebilir”

Panigirtzoglou, genel olarak kripto para birimleri konusuna da değindi. Birçoğunun artık onları yalnızca bir değer deposu veya bir ticaret varlığı olarak görmesine rağmen, kripto değerinin sadece bununla değil, aynı zamanda ödeme aracı olarak kullanılmaları sayesinde de elde edildiğini belirtti.

Analist, önümüzdeki yıllarda daha geniş kriptolar bir ödeme aracı olarak kabul edilirse, fayda ve değerlerinin artacağını yazdı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!