Kripto Para Borsalarında Bitcoin Hacmi Düşüyor!

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlük işlem hacmi en yüksek olan kripto para birimi Bitcoin (BTC), fiyat olarak 22 Nisan 2020 ile 30 Nisan 2020 tarihleri arasında ilginç bir büyüme elde etti. BTC’nin değeri 29 Nisan günü ciddi bir yükseliş yakalayarak 9 bin 500 dolar seviyelerine kadar çıktı. 48 saat içerisinde elde etmiş olduğu bu yükselişin yüzde 20’i geçmesi ise hafif çaplı bir FOMO (kaçırma korkusu)’ya sebep oldu.

Borsalardaki Bitcoin miktarı düşmeye başladı

BTC ağında yaşanan gelişmelere bakıldığında BTC işlem hacminin yüzde 32, aktif adres sayısının ise yüzde 6,60 arttığı görülüyor. Fakat ilginç bir şekilde kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarlarında ise önemli bir ölçüde düşüş görüldü. Kripto para analistleri tarafından aktarılan bilgilere göre BTC fiyatı yükselmeye başladıktan sonra kripto para borsalarındaki toplam BTC miktarında bir azalma yaşandı. Aslında bu durum BTC yatırımcılarının yeniden güvenlerinin kazanıldığını gösteriyor olabilir.

12 Mart 2020 tarihinde yaşanan sert düşüşün öncesinde kripto para borsalarına gönderilen BTC miktarlarında ciddi bir artış yakalanmıştı. Sonrasında ise bu BTC’lerin panikten kaynaklanan satışlar sebebiyle BTC fiyatı 3 bin 800 dolar seviyelerine kadar düşmüştü. Şimdi ise kripto para yatırımcılarının BTC’lerini kripto para borsalarından kendi cüzdanlarına aktarıyor olmaları ise uzun vadeli yatırım (HODL) planladıklarını gösteriyor.

Bu kripto para yatırımcılarından bazıları ise borsalardan kendi cüzdanlarına çektikleri BTC’lerini ise blok ödülü yarılanması anlamına gelen halvinge kadar ellerinde tutmak istiyor olabilirler. Her ne sebeple olursa olsun kripto para borsalarındaki BTC bakiyelerinin azalması aslında BTC yatırımcılarının güveninin yeniden kazanıldığına işaret ediyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!