Pakistan Devlet Bankası Kriptoyu Yasaklayacak (14 Ocak 2022 BİTCOŞAR Kripto Bülteni)

Kripto
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİTCOŞAR’ın derlediği, son zamanlarda gerçekleşen önemli kripto para haberlerini kaçırmayın!

İşte BİTCOŞAR tarafından size sunulan son günlerdeki en önemli dört kripto para haberi;

Robinhood’un, Shiba Inu’yu Listelemesiyle İlgili Gelişmeler Devam Ediyor

Robinhood CFO’su Jason Warnick, yakın zamanda WSJ CFO Network Summit’e verdiği röportajda, Shiba Inu’nun listelenmesi hakkında, platformun seçenekleri açık tutacağını söyledi. Robinhood’da daha fazla kripto para birimi eklemek için sayısız talebin var olduğunu ve yeni listelerle ilerlemeden önce şirketin daha fazla düzenlemelere ihtiyacı olduğunu ekledi.

Shiba Inu fiyatı, Twitter’da yeni Robinhood söylentileri yayılmaya başladıktan sonra yüzde 8 arttı.

Pakistan Devlet Bankası Kriptoyu Yasaklayacak

Yerel medya kuruluşu samaa.tv’ye göre Pakistan, kripto karşıtı ülkeler kulübüne katıldı. Pakistan Devlet Bankası ve ülkenin federal hükümeti, kripto para birimlerinin kullanımını yasa dışı ilan etmeye karar verdi. Bunun nedenlerinden biri, kripto paranın kara para aklama ve terör eylemlerini finanse etmek için kullanılmasıdır. Yasağın uygulanması için daha sonra yasal bir çerçeve oluşturulacaktır.

Bunun dışında Pakistan finans otoritesi Binance borsasına karşı bir soruşturma yürütüyor. Henüz bu konu hakkında daha fazla ayrıntı verilmedi.

Ripple’ın Avukatı SEC’i Davayı Hızlı Bir Şekilde Sonuçlandırmaya Çağırdı

Dün, Ripple genel avukatı Stuart Alderoty, Gary Gensler’in SEC başkanını eleştirdiği Twitter gönderisi paylaştı ve “uygulama yoluyla düzenlemenin” kazananlar ve kaybedenler arasında eşit olmayan bir durum yarattığını söyledi. Ripple’ın üst düzey avukatı ayrıca SEC’i “gecikme kartını” oynamakla suçladı ve düzenleyiciyi, davayı mümkün olduğunca hızlı hareket ettirmeye çağırdı.

Şu anda Ripple, SEC’in neden XRP’ye değil de Ethereum’a ara verdiğini açıklayabilecek dahili SEC belgelerini alma hareketiyle ilgili bir mahkeme kararı bekliyor.

Hindistan Kendi Bitcoin ve Ethereum ETF’sini Başlatacak

The Economic Times tarafından bildirildiği üzere, Torus Kling Blockchain IFSC ve India INX, Bitcoin ve Ethereum için ilk vadeli işlem sözleşme ürünlerini sunmak için bir araya geldi. Dijital varlığa dayalı vadeli işlemlere ek olarak, iki şirket Metaverse ABD’de listelenen büyük indirim sertifikaları sunmayı teklif ediyor. Bu BTC ETF ve ETH ETF, Amerika Birleşik Devletleri dışında piyasaya sürülen ilk vadeli işlem sözleşmesi borsa yatırım fonu olacak.

Hindistan hükümeti kripto para birimini yasaklayan yasa tasarısını tamamlamayı ertelenmişti.

1
be_endim
Beğendim
1
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
1
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
1
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!