Bitcoin, Çok Nadir Görülen Bir Sinyal Verdi (13 Ocak 2022 BİTCOŞAR Kripto Bülteni)

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİTCOŞAR’ın derlediği, son zamanlarda gerçekleşen önemli kripto para haberlerini kaçırmayın!

İşte BİTCOŞAR tarafından size sunulan son günlerdeki en önemli dört kripto para haberi;

Piyasa Toparlandı, Bitcoin Yeniden 44.000 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin 6 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 44.000 doların üzerine çıkarken, yatırımcıları nihayet rahat bir nefes aldılar. Bu düzelmeyi, yüzde 7’lik bir yükseliş kaydettikten sonra enflasyon istatistiklerinin açıklanmasıyla tetiklenen piyasa duyarlılığının iyileşmesi de takip etti. Yıllık bazda Tüketici Fiyat Endeksi’nin artması çoğu kişi tarafından lider kripto para biriminin etkili bir enflasyon koruması olarak hizmet edebileceğine inandığından, artan enflasyon Bitcoin fiyat hareketi için olumlu olarak kabul edilir.

Genel olarak BTC, yükseliş trendini koruyarak 43.000 doların üzerinde alt temellerini kurmuş gibi görünüyor.

Visa Anketi, Kriptonun Benimsenme Oranını Ortaya Koydu

Ödeme devi Visa, dokuz ülkeden 2.250 küçük ölçekli işletme sahibinin katıldığı yeni bir anket başlattı.

Anket, bu yıl küçük işletmelerin yüzde 25’inden fazlasının bir ödeme aracı olarak kripto para birimini kabul etmeyi hedeflediğini gösterdi. Brezilya, Singapur ve diğer ülkelerdeki işletme sahiplerinin yaklaşık üçte biri kripto ödemelerini kabul etmeye açıkken, Kanadalı katılımcıların yalnızca yüzde 8’i müşterilerinin dijital para birimleriyle ödeme yapmasına izin vereceklerini söyledi. ABD’de ise ankete katılan işletme sahiplerinin yüzde 19’u bu sektöre yeşil ışık yakmaya niyetli olduklarını söyledi.

Shiba Inu, Robinhood’un Listeleme Söylentileri İle Yüzde 8 Arttı

Shiba Inu topluluğu, Robinhood’ın Şubat ayında Dogecoin’i listeleyeceğini tweet’leyen birkaç kullanıcı yüzünden sinirlendi. SHIB’in listelendiğine dair söylentiler yüzde 8’den fazla arttığı için memecoin’in rallisi için bir katalizör haline geldi. Ancak, sahte haber yaymakla ün salmış “First Squawk” Twitter hesabından kaynaklandığı anlaşıldığından, yatırımcıların piyasayı hareketlendiren bu habere güvenmek için acele etmemeleri gerekiyor.

Bitcoin, Çok Nadir Görülen Bir Sinyal Verdi

Bitcoin’in hızlı düzeltmesi, potansiyel geri dönüş sinyalleri veren çok sayıda teknik ve zincir üstü göstergeyle oynaklık artışına yol açtı. Böyle bir sinyal, Bitcoin’in ne zaman yükseliş veya düşüş durumunda olduğunu belirlemek için kullanılabilen Dormansi Akışı ölçümüdür. Metrik 200.000’e yakın değerlere ulaştığında, yatırımcılar piyasada bir tersine dönüş bekler. Dormansi Akışı metriği, Bitcoin tarihinde sadece beş sinyal verdi ve bunların hepsi bir tersine dönüşle sonuçlandı. Bu nedenle, mevcut altıncı sinyalin bir tersine dönüş olması için birçok belirti var.

Bitcoin, Çok Nadir Görülen Bir Sinyal Verdi (13 Ocak 2022 BİTCOŞAR Kripto Bülteni)
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.