İngiltere, Merkezi Olmayan Finansı Düzenleyecek (19 Ocak 2022 BİTCOŞAR Kripto Bülteni)

İngiltere
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BİTCOŞAR’ın derlediği, son zamanlarda gerçekleşen önemli kripto para haberlerini kaçırmayın!

İşte BİTCOŞAR tarafından size sunulan son günlerdeki en önemli dört kripto para haberi;

İngiltere, Merkezi Olmayan Finansı Düzenleyecek

Walter Bloomberg tarafından paylaşılan tweet’lere göre, Büyük Britanya, kripto para birimlerini ve DeFi endüstrisini düzenlemeye çalışıyor. İngiliz gözlemciler ayrıca, kripto varlıklarının tanımından blok zincirine yapılan referansların kaldırılmasını teklif etti. Ancak, iki teknoloji birbirinden ayrılamaz olduğu için düzenleyicilerin bununla ne kastettiği ve ne amaçladığı henüz net değil. Birleşik Krallık’ta ek düzenleme ihtiyacının ortaya çıkmasındaki neden, blok zincirle ilgili hizmetleri kullanan insanları yanıltıcı reklamlardan koruma ve bilgi eksikliğini giderme isteğidir.

Shiba Inu, 1,145 Milyondan Fazla Kullanıcıya Ulaşarak Yeni Rekor Kırdı

17 Ocak’ta Shiba Inu sahiplerinin toplam sayısı 1.145.212 kullanıcıyı aşarak yeni bir rekora imza attı. Sadece dört gün içinde, topluluk 5.000 üye daha bünyesine kattı. Ancak, ne kadar hızlı büyüse de SHIB sahiplerinin sayısı, BabyDoge sahiplerinin sayısından daha az. WhaleStats verilerine göre, Dogecoin ise şu anda 1.260.401 kullanıcıya sahiptir.

Cardano, Akıllı Sözleşme Geliştirmeyi Desteklemek İçin Yeni Bir Proje Başlattı

Cardano, yapılan resmi duyuruya göre, üçüncü taraf akıllı sözleşme geliştirmeyi hızlandırmak ve bir proje başlatmak için EMURGO ile işbirliği yaptı. İki kuruluş birlikte çalışarak Cardano ekosistemini desteklemek ve merkezi olmayan uygulamaların geliştirilmesini hızlandırmak için bir araç yığını oluşturacak. Proje şu iki aşamadan oluşacak:

  • MVP1: Five Binaries ile modüler bir araç yığını oluşturma ve
  • MVP2: Diğer ortak çalışanlara ulaşıp onları projeye katkıda bulunmaya davet etme.

JPMorgan: “Ethereum, Tahtını Solana’ya kaptırdı!”

JPMorgan analisti olan Nikolaos Panigirtzoglou tarafından yayınlanan araştırma raporuna göre, ETH fiyatı, yakında Ethereum blok zincirinin NFT sektöründeki hakimiyetinin azalmasının olumsuz etkilerini göreceğini söyleyerek Ethereum hakkındaki görüşünü paylaştı. Gözlemlerine göre, Ethereum’un NFT ticaretindeki hacim payı yaklaşık yüzde 80’e düştü.

Panigirtzoglou, Ethereum’un rakiplerine (Solana gibi) fırsat verip, zemin kaybetmeye devam etmesinin, kripto para birimi ETH’nin değeri için daha büyük bir sorun olacağına işaret ediyor.

Şu anda ETH, Kasım ayındaki 4.878 dolarlık zirve noktasından yaklaşım yüzde 35,55 düştü.

2
be_endim
Beğendim
2
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
2
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
2
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
1
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
2
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!