featured

Popüler Analist: “Bu Göstergeye Göre Bitcoin Ralli Yapabilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Popüler kripto analisti Kevin Svenson, Bitcoin’in (BTC) ralli yapabileceğini gösteren bir gösterge hakkında konuştu.

YouTube’da 68 bin aboneye sahip olan Svenson, paylaştığı yeni bir videoda, 128 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) Bitcoin’in son beş yıldaki hareketlerini göstermede güvenilir olduğunu kanıtladı.

Kazanmaya hemen başla! Binance’den ÖMÜR BOYU %20 KOMİSYON İNDİRİMİ almak için buraya tıklayarak ücretsiz kaydınızı açın. 

“128 günlük SMA, yıllardır kullanılacak en iyi hareketli ortalama göstergelerinden biri olmuştur. Bu, çok düşük, az bahsedilen bir hareketli ortalamadır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

2017 boğa koşusunda destek hattıydı, aslında defalarca vurduk. Aslında buna ayı piyasası deniyordu, biz onu direnç olarak kullandık. 2019 boğa koşusunda bunun üzerine çıktık.

Ve aslında 2019’daki çöküşü de mükemmel bir şekilde yakaladı ve sürekli olarak büyük destekleri, büyük arızaları, büyük kırılmaları çağırıyor.”

BTC 128 günlük SMA’nın üzerinde olduğuna göre, analist Bitcoin’in çizgiyi tutabildiği sürece yükseliş eğiliminde gönderileceğini söylüyor.

“Tarihsel olarak, bu hareketli ortalamanın üzerine çıkmak, genellikle orta vadeli veya uzun vadeli bir yükseliş eğilimine geçiş yaptığımız anlamına gelir.

Bunun altına düşersek, bu tür bir yükseliş göstergesi olarak bunu geçersiz kılar.”

Twitter’da ise 101 bin takipçiye sahip olan Svenson, BTC’nin geçen ayki rallisine rağmen, yatırımcı duyarlılığının yükseliş trendinin uygulanabilirliği konusunda biraz şüpheci olduğunu söyledi.

“Piyasa psikolojisi şu anda bir ‘inanmama’ rallisinde olduğumuzu gösteriyor.

Tabii ki bir piyasada asla garanti yoktur. Bu kırılma bölgesinin altına düşersek kendimizi ‘düşüş trendinin reddinde’ bulabiliriz.”

Svenson ayrıca, 128 günlük SMA destek direnç hattını elinde tutan Bitcoin ışığında, bir sonraki zorluğun 200 günlük 48.300 dolarlık direnç fiyatını geri almak olduğunu da sözlerine ekledi.

“BTC, yükseliş seviyesi olan 128d/SMA S/R flip tekrar testini tuttu ve sekti.

Boğaların yukarı çıkması için ana fiyat seviyesi şimdi 200d/SMA direnci olan 48.300 dolar.”

Kaynak: Kevin Svenson/Twitter

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 45.880 dolardan işlem görüyor.

BTC 29 Mart’ta aylık en yüksek 47.825 dolara ulaşmıştı.

Popüler Analist: “Bu Göstergeye Göre Bitcoin Ralli Yapabilir!”
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.