Ünlü Analist, Bitcoin’in Dip Seviyede Olduğunu Söyledi!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen, birçok analistin, BTC’nin düşüş eğiliminde olduğunu söylemesine rağmen lider kripto para biriminin dip seviyede olduğunu söyledi.

YouTube’da 678.000 aboneye sahip olan Benjamin Cowen, yeni paylaştığı bir videoda, Bitcoin’i ABD doları dışındaki varlıklarda fiyatlandırmanın bazen daha doğru olabileceğini söyledi.

Analist, Bitcoin’e dolar paritesinde bakmak yerine, S&P 500 kullanarak borsada fiyatlandırılan BTC’ye bakmayı tercih etti. Cowen’e göre Bitcoin, S&P 500 paritesinde incelendiğinde önemli bir destek seviyesine ulaşmış gibi görünüyor.

“Ancak Bitcoin’e S&P 500 paritesinde bakarsanız, aslında bu seviyeleri test ediyoruz. Daha doğrusu, Eylül ayında test ettiğimiz seviyeleri yeniden test ediyoruz. Yani, bazı insanlar burada oturup ‘Tamam, bu seviyeye geri dönmeliyiz’ demek için bekliyorlar ve haklı olabilirsiniz. 42.000 dolar seviyesine gerileme yaşamamız gayet mümkün ve hatta 40.000 dolara bile düşüş yaşayabiliriz.

Genel olarak yatırımda her şey mümkündür. Tüm modeller yanlıştır. Sadece bazıları işe yarar ve yarın ne olacağı hakkında hiçbir fikir üretemeyiz. Bitcoin yarın 40.000 dolara düşebilir veya 55.000 dolara yükselebilir. Bu analizde ilginç olan şey, aslında Eylül’deki seviyeleri test ediyor olmamız.”

Kaynak: Benjamin Cowen

Cowen, hisse senedi piyasasının M2 para arzına bölündüğünde, düz bir yukarı çizgiden ziyade yatay hareket yaptığına dikkat çekiyor. Aynı prensibi kullanan kripto analisti, Bitcoin’in değer düşüklüğü olarak görüleceğini ve başka bir yükseliş eğilimi nedeniyle olacağını söylüyor.

“Bütün bu para basımı ve enflasyonu ve belki de hisse senetlerinin daha temel oldukları için daha değerli olmadığı, ancak belki ABD dolarının daha az değerli olduğu fikriyle, bu bir tür enflasyonun bir ölçüsü olabilir mi ve bunu nasıl yapabiliriz? O zaman belki bunu Bitcoin ile ilişkilendirebilir ve şöyle diyebilirsiniz: Bitcoin Eylül ayında geri döndüğümüz yeri test ediyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!