Metaverse

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Ünlü Yatırımcı, Bu 4 Metaverse Projesine Yatırım Yaptığını Açıkladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Shark Tank’ın yatırımcılarından olan Kevin O’Leary, kripto paraların benimsenmesi artarken metaverse projelerinin kripto paralarına yatırım yaptığını açıkladı.

Kitco News ile yeni bir röportaj yapan ünlü yatırımcı, Ethereum (ETH), Polygon (MATIC), Hedera (HBAR) ve Helium’u (HNT) metaverse’nin üzerine kurulacağı yazılım olarak gördüğünü söyledi.

“Bir Facebook, Google veya Microsoft satın almak istiyorsanız, hepsi yazılımdır. Ve metaverse sadece bir yazılımdır, bu yüzden metaverse’ün Polygon, HBAR ve Ethereum’da olduğu gibi yaşayacağı bu büyük platformların bazılarında pozisyon almaya başlıyorum.

Bitcoin’in kendisi sadece bir yazılımdır. Bu bir kripto para değil, bu yüzden insanlara Microsoft gibi hizmet şirketleri olarak geleneksel yazılımlara yatırım yapmaya istekliyseniz, neden Ethereum’a yatırım yapmıyorsunuz? Neden Polygon, HBAR, Helium ve tüm bu farklı platformlara yatırım yapmıyorsunuz?

Hangilerinin başarılı olacağını bilmeden bu farklı yazılım platformlarından oldukça geniş bir portföye sahibim.”

O’Leary, metaverse’ün pazarlama ürünleri ve markalarının gidişatını değiştirebileceğini söylüyor.

“Önümüzdeki üç ila beş yıl içinde, özellikle deneyimsel reklamcılık olmak üzere, her şeyin çevrimiçi hareket etmeye devam edeceğine inanıyorsanız, bunu metaverse’de bulacaksınız. İlk olarak oyunlarda kendini gösterecek ve bu yüzden göreceğiz. Çok fazla oyunun içinde yer alıyor ve e-spor bunun büyük bir parçası. Bence gidişat bu yönde…

Metaverse’ün iki yönü vardır. Bunlardan birisine yönetilmeyen metaverse adı verilir ve burada büyük bir markaysanız, diyelim ki, Procter&Gamble (P&G), kendinizi çok alakasız bir mağazanın hemen yanındaki kurulu halde bulabilirsiniz. Bu uzun vadede daha değerli olabilir çünkü korumaya çalıştığım bir markayı ortaya koyuyorsam, bu benim için bir anlam ifade ediyor, onu bir içki dükkanının ya da kötü amaçlarla kullanılan bir dükkanın yanına koymak istemiyorum.”

Ünlü Yatırımcı, Bu 4 Metaverse Projesine Yatırım Yaptığını Açıkladı!