Altın

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Uzman Analist Bitcoin Ve Altın İçin Fiyat Tahmini Yaptı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

En ünlü Bitcoin ve kripto eleştirmenlerinden biri, altın savunucusu, ekonomist ve fon yöneticisi Peter Schiff, önümüzdeki haftalar için Bitcoin ve Etherum için yeni hedeflerini açıkladı ve kripto varlıkların fiyatlarında büyük bir düşüş öngördü ve “dipten satın al” stratejisinden kaçınmayı önerdi.

Schiff’in tahmini, Bitcoin’in 27.500 dolara düşmesi ve Mayıs ayının başından bu yana oluşan konsolidasyon aralığından düşmesiyle kripto para piyasasındaki en son satışa dayanıyor.

Piyasadaki düzeltme, hem geleneksel hem de kripto para piyasalarının beklentilerini aşan beklenmedik enflasyon rakamlarıyla birlikte gerçekleşti. Bitcoin ve diğer kripto para birimleri çoğunlukla riskli varlık eğilimlerini takip ettiğinden, piyasadaki yatırımcıların dijital varlıkları bir kenara bırakarak fonlarını daha güvenli seçeneklere doğru yeniden dağıtmaktan başka seçeneği yoktu diyebiliriz.

Altın gibi enflasyon korumaları, özellikle yüzde 1’lik bir kayıpla karşı karşıya kaldıktan sonra, altının ortalama oynaklığını önemli bir hareket olarak kabul ederek, yüzde 2,5’ten fazla toplanarak tam tersi yöne gitti.

Ancak Bitcoin ve genel olarak kripto varlıklar piyasa girişleri kaybederken, Ethereum’un yüzde 11’lik düşüş sırasında kendi sorunları da bu düşüşü destekledi. Celcius’ta stETH ve ETH çiftinin ayrıştırılmasının ardından, borç verme ve borçlanma piyasası, ETH’nin 1.150 doların altına düşmesi durumunda ciddi sorunlarla karşı karşıya kalabilir, çünkü piyasada büyük bir tasfiye zinciri başlatacaktır.

Paxos Global tarafından geliştirilen “kripto altın”, altın CFD’lerine yüzde 1 prim ile işlem yaparken kripto para piyasasına liderlik ediyor. İki varlığın fiyatı arasındaki fark, enflasyona ve piyasadaki satışlara karşı korunmak isteyen kripto para birimi yatırımcılarından gelen artan talepten kaynaklanmaktadır.

Bu yazının yazıldığı zaman diliminde, Bitcoin 28.161 dolar seviyelerinde işlem görüyor ve son 24 saatte yüzde 1 değer kaybediyor.

Altının gram fiyatı ise 1029 TL seviyelerinde gün kapanışı gerçekleştirdi.

Uzman Analist Bitcoin Ve Altın İçin Fiyat Tahmini Yaptı!