Fiyat analizi
Fiyat analizi

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

31 Ağustos BTC, ETH, LTC, VET, UMA ve SNX Fiyat Analizi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para birimi dünyasına fiyat analizi için bir bakış sergiliyoruz. Kripto piyasasının bugün ne kadar iyi gittiğine dair size bir fikir olması açısından piyasa değerine göre en iyi 20 kripto varlıktan 12’si şu anda artış göstermiş durumda.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

TradingView’den alınan verilere göre, son 24 saatlik period’da kripto para birimi piyasasının toplam değeri 353 milyar dolar seviyelerinde yer alıyor. Aşağıda, geçen ay kripto para birimi piyasasının nasıl değiştiğini gösteren bir TradingView grafik formu bulunuyor:

fiyat analizi
fiyat analizi

“Farklı kaynaklardan gelen duygu ve hissiyatların” analizine dayanan Crypto Korku ve Açgözlülük Endeksi şu anda “Aşırı Açgözlülük” kategorisinde olduğumuzu söylüyor:

Crypto Fear & Greed Index on August 31, 2020

Gelin şimdi hep birlikte kripto para piyasasında öne çıkan bazı koinlerin analizine bakalım.

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Bitcoin şu anda son 24 saatte dolar karşısında % 0,28 artışla 11.610 $ civarında işlem görüyor:

CC Chart BTCUSD One Day on 31 Aug 2020 1

Yılbaşından bugüne (YTD) kadar Bitcoin, dolar karşısında % 61.63 arttı. BTC hakimiyeti % 55.6 seviyesinde bulunuyor.

Blockchain.com’dan alınan verilere göre Bitcoin’in yedi günlük ortalama hash gücü 30 Ağustos Pazar günü 125.52 EH / sn’ye ulaştı; Ortalama toplam hash gücü, 17 Ağustos’ta 128.705 EH / sn ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaştı.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın 27 Ağustos’ta yaptığı tarihi konuşmasından bu yana Bitcoin, çoğunlukla 11.500 $ seviyesinde işlem görüyor. Powell, ortalama enflasyon % 2 civarında kaldığı sürece enflasyonun normal % 2 hedefinin biraz üzerine çıkmasına Fed’in aldırmayacağını söyledi.

Kripto alanındaki pek çok kişi, Fed’in enflasyon konusundaki yeni duruşunu, mevcut COVID-19 pandemisinin ekonomik etkisi nedeniyle, Bitcoin için oldukça yükseliş olarak görmeyi sevse de, yakın zamanda yüksek enflasyona sahip olacağımız kesin değil. Bu nedenle şu anda Bitcoin’i 12.000 $ seviyesinin üzerinde tutabilecek tek şeyin, boğa piyasasının, özellikle merkezi olmayan oracle platformları ve merkezi olmayan finans (DeFi) platformları ile ilişkili olan belirli altcoinler tarafından deneyimlenmesi olabilir.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Synthetix’in kurucusu Kain Warwick, bir BTC sahibi olmasına rağmen, DeFi token spekülasyonuna girmek amacıyla Bitcoin’e ihtiyacınız olmadığı için Bitcoin’in büyük bir ralliden hoşlanmayacağından endişe duyduğunu söylüyor:

Bununla birlikte, uzun vadede, kripto alanındaki çoğu insan, Bitcoin’in değer deposu anlatısının fiyatının önümüzdeki yıllarda önemli ölçüde değerlenmesine yardımcı olması gerektiğini düşünüyor.

Ethereum (ETH)

Ethereum  şu anda son 24 saatlik dönemde dolar bazında % 5,12 artışla 424,80 $ civarında işlem görüyor:

lIKMOYQG CC Chart ETHUSD One Day on 31 Aug 2020

Yılbaşından bu yana Ethereum (ETH), dolar karşısında % 229.53 arttı.

Ethereum için iki ana arka rüzgar, (1) çoğunlukla Ethereum tarafından desteklenen son derece ateşli DeFi sektörüdü. Bu durum, DeFi ticareti yaparken işlem beslemelerini ödemek için ETH’ye ihtiyacınız olduğu anlamına gelir (ki birçok insan Uniswap gibi merkezi olmayan borsalara ihtiyaç duyuyor); ve (2) stake etme (yani ETH varlıklarınızdan pasif gelir elde etmenin bir yolunu) sunacak olan yaklaşan ETH 2.0 lansmanı.

30 Ağustos Cumartesi günü, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, şu anda hem Bitcoin, Bitcoin Cash hem de Ethereum’u destekleyen bir blockchain işlem görselleştiricisi olan TxStreet hakkında tweet attı:

Litecoin (LTC)

Litecoin şu anda son 24 saatlik dönemde dolar karşısında % 6.67 artışla 61.93 $ civarında işlem görüyor:

Yılbaşından bu yana Litecoin (LTC), dolar karşısında % 50.31 arttı.

Cumartesi günü Litecoin Vakfı, 29 Ağustos Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Ballet Global’e yaptırdığı ve ilk olarak 11 Ağustos’ta duyurulan .999 ince gümüş kartın gönderilmeye hazır olduğunu açıkladı:

VeChain (VET)

VET tokenı şu anda son 24 saatte USD’ye göre % 8,34 artışla 0,01831 $ civarında işlem görüyor:

JSA9jIXF CC Chart VETUSD One Day on 31 Aug 2020

Yılbaşından bu yana VET tokenı dolara karşısında % 251.03 arttı.

UMA

Son zamanların önemli artış gerçekleştiren koinlerinden biri olan UMA, “sentetik varlıklar oluşturmak için bir protokol” olan UMA’nın yönetişim tokenı.

UMA tokenı şu anda son 24 saatte dolar karşısında % 35.42 artışla 17.70 $ civarında işlem görüyor:

CC Chart UMAUSD One Day on 31 Aug 2020 1

Yılbaşından bu yana UMA tokenı dolar karşısında % 5741’in üzerinde artış gösterdi.

Synthetix (SNX)

SNX tokenı şu anda son 24 saatlik zaman diliminde dolar karşısında % 4,55 artışla 7,234 $ civarında işlem görüyor:

CC Chart SNXUSD One Day on 31 Aug 2020 1

Yılbaşından bu yana, SNX tokenı dolar karşısında önemli ölçüde değer kazandı ve % 1733’ün üzerinde artış gösterdi.

28 Ağustos Cuma günü, SNX’in kalıcı sözleşmelerinin MCDEX’te yayınlandığı tarihti:

31 Ağustos BTC, ETH, LTC, VET, UMA ve SNX Fiyat Analizi

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!