Airdrop: XRP Yatırımcılarına Ücretsiz Spark Token Dağıtılacak!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

XRP sahiplerine 12 Aralık 2020 tarihinde hesaplarında tutulan XRP miktarı kadar Spark token verilecek.

Ripple ile ortak olan Blockchain şirketi Flare Networks, XRP kullanıcılarına yani hesabında XRP tutanlara 45 milyar adet Spark token dağıtmayı planlıyor.

Flare Networks’ün yaptığı resmi açıklamaya göre airdrop yöntemi kullanılarak dağıtılacak olan Spark token için XRP miktarlarının kayıtları 12 Aralık 2020 tarihinde alınacak. Bu airdrop dağıtımı bu tarihte alınacak kayıtlara göre yatırımcıların XRP hesaplarında tuttukları XRP miktarına göre yapılacak. Her bir XRP için Spark token ücretsiz olarak verilecek. Örneğin hesabınızda 12 Aralık 2020 tarihinde 100 XRP olduğunu varsayalım. Flare Network bunu baz alacak ve bu miktara karşılık 100 Spark token ücretsiz olarak size verilecek.

Airdrop dağıtımı için 12 Aralık 2020 tarihi rastgele bir şekilde seçilmedi. “Flare” kelimesi “İşaret Fişeği” anlamına geliyor. 12 Aralık 2020 tarihi ise özel bir tarih. Bu tarih, denizcilikte kullanılan işaret fişeğinin mucidi olan Martha Coston’un 194. doğum günü.

Spark token airdrop’unu hangi cüzdanlar ve borsalar destekliyor?

Şimdilik 25’den fazla platform Flare Networks’ün bu ücretsiz Spark token dağıtımını destekleyecek. Şimdilik bunlardan 14 tanesi borsa, 9 tanesi cüzdan ve 3 tanesi fintech platformu. Bu liste içerisinde Spark token dağıtımını destekleyecek büyük borsalarda bulunuyor. An itibari ile dağıtımı destekleyenlerin güncel listesini aşağıda bulunan görselden kontrol edebilirsiniz.

xrp
Spark Token Airdrop’unu destekleyen borsalar, cüzdanlar ve diğer platformlar. Kaynak: Stedas

Binance Spark token airdrop’unu destekleyecek mi?

Yukarıda bulunan görselin sağ alt köşesinde, Spark token dağıtımını destekleme konusunda Flare Networks’ün görüşmeler yaptığı borsalar görülüyor. Bu borsalar:

  • Binance
  • Kraken
  • Bitbank SBI
  • VC Trade
  • eToro
  • GMO Coin

Yeni üyelik açma işlemleri durdurulmadan sizde hemen 500’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den para kazanmak için buradan Binance’ye ücretsiz kayıt olabilirsiniz. Ayrıca buradan kayıt olduğunuzda komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Aynı zamanda Flare Networks’ün ekibi, Spark token airdrop’unu destekleme konusunda Binance ve Kraken ile görüşme yaptıklarını 17 Ekim 2020 tarihinde Twitter hesabından da onayladı.

Borsaların ve diğer platformlarının desteklediklerini açıklamalarını beklemeden de borsa dışı cüzdanlar Spark token almak için ayarlanabilir. Bu konu için Flare Networks özel olarak ayrıntılı bir rehber hazırladı.

Flare Networks-Spark Token nedir?

Flare Networks, yeni bir tam “turing tam akıllı kontrat” platformu olarak tanımlanıyor. Kendi token’ı olan Spark ise XRP çatallanması ile oluşturuldu. Ripple şirketinin ortağı ise XRP kullanıcılarının akıllı sözleşmelerin özelliklerinden faydalanmasına imkan tanıyan yeni bir token olan Spark ile ödüllendiriyor. Bu konu hakkında Flare Network’un açıklaması ise şöyle:

“Flare Networks, Ethereum’un sanal makinesini entegre eden yeni bir turing tam akıllı sözleşme platformudur. Kendi token’ı olan Spark ise XRP’nin forkuyla oluşturuldu. Ayrıca Flare Networks, XRP kullanıcıları için XRPL ve Flare kullanımı kolay hale getiren XRP kriptolama şemasını kullanıyor.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!