Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Başarılı Analist: “Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa Yükselmeye Devam Edebilir!”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başarılı kripto para analisti Benjamin Cowen, 50 bin doların altında işlem gören lider kripto para birimi olan Bitcoin’in ilerleyen zamanlarda bu seviyeyi kırıp kıramayacağı hakkında yorumlarda bulundu.

YouTube’da 679.000 aboneye sahip olan başarılı analist Benjamin Cowen, BTC’nin şu anda boğa piyasası destek bandının çok altında olduğunu, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) bir kombinasyonu olan teknik bir gösterge olduğunu belirtti.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, yüzde 1,07 düşüş yaşayarak 46.533 dolardan işlem görüyor.

20 haftalık SMA 53.000 dolar civarında ve 21 haftalık EMA 51.000 doların hemen altında bulunuyor, bu da Cowen’e göre BTC’nin bu seviyeyi kırması için birkaç ay 20 haftalık SMA’nın altında işlem görmesi gerekiyor.

“Tarihsel olarak, bunun altında haftalık kapanışlarımız olduğunda 20 haftalık SMA’nın altına düştüğünü biliyoruz ve bu seviyenin üzerine çıkmamız birkaç ay sürebilir.

Yazın hatırlarsanız, Mayıs ortasında aşağı doğru büyük bir çöküş yaşadık ve aslında ağustos ayına kadar da yukarı yönlü hareket yapamadık.

Bu sefer, Kasım ayının sonunda bunun altına düştük, yani şu ana kadar bir aydan biraz fazla oldu. Demek istediğim, bunun üzerine çıkmadan önce daha gidecek çok yolumuzun olması tamamen mantıklı görünüyor.”

Cowen, Bitcoin’in 1. çeyrekte parabolik bir harekete sahip olacağından emin değil ve lider kripto varlığın bir süreliğine büyük hareketler yapacağını düşünmüyor.

“Bitcoin için gerçekten büyük bir piyasa döngüsü çılgınlığı görmüyorum ve 2023 yılına kadar böyle bir döngü gerçekleşmeyebilir.”

Bununla birlikte, analist, Bitcoin 53.000 doların üzerine çıkmayı başarırsa, lider kripto para biriminin yükselişe geçeceğini de belirtti.

Başarılı Analist: “Bitcoin Bu Seviyeyi Kırarsa Yükselmeye Devam Edebilir!”