Bitcoin
Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyat teknik analizi, BTC 11 bin doların altında fiyat aralığına bağlı kaldığı için yatırımcıların bu hafta izlemesi gereken bazı önemli seviyeleri gösteriyor.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Önceki aylar, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere, panolarda inanılmaz dalgalanma sağladı. Ancak, son haftalarda dalgalanma büyük ölçüde bir can sıkıntısı durumuna düştü.

Genel ivme ve yükseliş, kripto piyasalarını yalnızca fiyat aralığına bağlı yan hareketlerle değiştirilmek üzere bıraktı. Başka bir deyişle bu fiyat hareketleri son derece can sıkıcı.

Bununla birlikte, önümüzdeki hafta izlenecek kritik Bitcoin fiyat seviyesi nedir? Tekniklere bir göz atalım.

Bitcoin, yukarı yönlü devam için kısa vadeli direnç olarak 10 bin 800 dolar ile karşı karşıya

BTC / USDT 2 saatlik grafik. Kaynak: TradingView
Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi? 1

2 saatlik grafik net bir aşağı yönlü trend yapısı gösteriyor. Bitcoin’in fiyatı 12 bin 400 olar seviyesinden beri daha düşük seviyelerde bulunuyor. Daha düşük yüksek seviyelerin bu yapısı, 11 bin dolarlık son seviye reddedilene kadar devam etti.

Bunun yanında, piyasanın 10 bin 200 dddolar seviyesindeki son dönemdeki en düşük seviyesinden sıçradığı için, yükseliş farklılığı nispeten iyi bir şekilde gerçekleşti. Bu sıçrama 11 bin dolarlık alanı geçemedi ve fiyat aralığına bağlı bir yapı oluşturdu.

Bununla birlikte, herhangi bir yukarı yönlü devam için can alıcı irenç nokta 10 bin 800 dolr seviyesi. Bitcoin bu emir bloğunu kırarsa, 11 bin 200-11 bin  400 dolar seviyesindeki büyük dirence doğru potansiyel devam etme olasılığı giderek artacaktır.

10 bin 800 dolar seviyesindeki bir atılımın başarısızlığı ve potansiyel bir geri dönüş ve 10 bin 200 olarlık önemli alanın testleri şimdilik masada.

Toplam kripto piyasasının değeri sınırda kalıyor

Kripto para birimleri piyasasının toplam değeri 1 günlük grafik. Kaynak: TradingView
Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi? 2

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, önemli seviyelerde açık bir fiyat aralığına bağlı yapı gösteriyor.

Her şeyden önce direnç alanı, daha önce destek bölgesi olduğu tespit edilen 335-340 milyar dolar olarak bulundu.

Bitcoin’e benzer bir modelde, bu direnç alanı kırılırsa, devam etme olasılığı yükseklere doğru olacaktır. Bununla birlikte, başka bir ret, 260-275 milyar olar alanına doğru daha fazla düzeltici hamle şansını artıracaktır.

260-275 milyar dolar seviyesindeki bu alan, 300 milyar dolarlık destek bölgesi kaybedilirse büyük olasılıkla vurulacak. Bu piyasalar için kötü bir durum olur mu? Hayır, bir piyasa döngüsünde direnci işaretlemek / ters çevirme onaylarını desteklemek için geri çekilmelerin olması çok sağlıklıdır. Basitçe söylemek gerekirse, bu testler yükseliş eğiliminin daha fazla devam etmesi için çok faydalıdır.

Bitcoin hakimiyeti %60 seviyesine duraklıyor

BTC Hakimiyeti 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView
Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi? 3

İvme piyasalardan uzaklaşmaya başladığında, altcoin hareketlerinin gücü de aynı şekilde düşer. Odak noktası, kripto para birimi piyasasının ana hareket ettiricisi olduğu için Bitcoin’e geri dönüyor.

Bitcoin baskınlık endeksi %64’ün altına düştü ancak şu anda %60 seviyesinde duruyor.

Hakimiyet grafiğini değerli bir fiyat varlığı olarak analiz etmek zordur. Ancak yine de grafikten faydalı veriler belirlenebilir.

Tamamen teknik bir bakış açısına göre, Bitcoin hakimiyeti için %64’e doğru potansiyel bir yükseliş olasıdır. Bundan sonra bir rededdiş veya düşüş desteği / direnç dönüşü ivmeyi tekrar altcoinlere kaydırır.

Etehereum tarihsel olarak her dördüncü çeyrekte zayıf durumda

Bu arada, altcoinler için zayıf bir 4. çeyrek sürpriz olarak gelmeyebilir. Tarih analiz edilirse, yılın son üç ayı Ethereum (ETH) için çok da iyi geçmiyor.

ETH / BTC 1 haftalık grafik. Kaynak: TradingView
Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi? 4

Grafiğin gösterdiği gibi, Ethereum için fiyat dipleri genellikle yılın son çeyreğinde, özellikle Aralık ayında bulunuyor. Aynı zamanda, dördüncü çeyrek, genel olarak kripto para birimleri için tipik olarak en değişken dönemlerden biridir.

Dahası, bu grafik Eylül’ün genel olarak Ethereum ve kripto piyasaları için kötü olduğuna dair başka bir gizli mesajı gösteriyor. Bu durumda, Ethereum’un 0,025 sats’a geri çekilmesi bir sürpriz olmayacak ve önceki direnç ve birikim alanının sağlıklı bir şekilde yeniden test edilmesi olmayacaktır.

Yatırımcıların çoğu, piyasaların 2017’nin sonlarında olduğu gibi ağır bir şekilde yükselmeye devam etmesini bekliyor. Ancak, bu ivmeyi elde etmek zor ve ancak piyasa benzer bir coşku durumuna geldiğinde geri dönecek.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

O zamana kadar,%100 artıştan sonra destek / direnç dönüşleri ve düzeltici hareketlerin devam etmesi çok muhtemeldir.

Bitcoin Alanlar Daha Düşük Fiyatlar İçin Endişelenmeli mi?

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!