Fidelity Analisti, Bitcoin Analizini Paylaştı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü Jurrien Timmer, uzun vadede Bitcoin’in (BTC) fiyat artışı konusunda iyimser olduğunu söyledi.

Twitter’da 99.100 takipçiye sahip olan finansal hizmetler şirketinin yöneticisi, Bitcoin’in 30.000 ila 65.000 dolar arasında geniş bir aralıkta işlem görürken, oynaklığının çoğunlukla insanlar arasında gereksiz bir tartışmaya neden olduğunu söylüyor.

“Bitcoin neredeyse bir yıldır dalgalı bir ticaret aralığında ve 30.000 ila 65.000 dolar arasında sıçradı. Yukarı-aşağı tartışması birçok kişi için favori bir hobi olmaya devam ediyor, ancak bu çoğunlukla gereksiz bir tartışma.”

Kaynak: Timmer/Twitter

Timmer, Bitcoin’in fiyat hareketine bakmak yerine, yatırımcıların, BTC ağının büyümesine bakmaları gerektiğini söylüyor.

Analist, Bitcoin’in sıfırdan fazla Bitcoin tutan adreslerin sayısını izleyen talep eğrisinden bahsederek açıklamada bulundu.

“En önemli şey, talep eğrisinin nereye gittiği ve yanıtın ‘yukarı ve sağa’ olmaya devam etmesi. Aşağıda, basit bir güç regresyon eğrisinin ardından Bitcoin adreslerinin (sıfırdan büyük bir değere sahip) sayısının yükselmeye devam ettiğini görüyoruz.”

Kaynak: Timmer/Twitter

Bitcoin ağının büyümesini ve değerlemesini hesaba katan Timmer, lider kripto para biriminin fiyat artışının şimdiye kadar Metcalfe Yasasına uyduğunu söyledi.

Başlangıçta bilgisayar ve telekomünikasyon endüstrisine uygulanan yasa, bir ağın değerinin, ağın kullanıcı sayısının karesiyle orantılı olduğunu şart koşuyor.

“Bitcoin’in değeri 2011’den bu yana 867 kat, fiyatı ise 640.633 kat arttı. Metcalfe Yasasını uygularsak ve 867’nin karesini hesaplarsak 751.111x elde ederiz. Bu, kabaca 640.633x gerçekleşen fiyat kazancıyla aynı doğrultuda.”

İleriye dönük olarak, Fidelity Investments’ın küresel makro direktörü, Bitcoin’in yörüngesinin muhtemelen cep telefonu aboneliklerinin ve internetin benimsenmesinin büyümesini yansıtacağını ve önümüzdeki yıllarda BTC için sürekli bir fiyat artışı önerdiğini de sözlerine ekledi.

“Peki Bitcoin’in talep eğrisi için sırada ne var? Aşağıda, tarihsel S-eğrilerine dayanan cep telefonu abonelikleri ve internetin benimsenmesi adı altınaiki olası önlem bulunmaktadır. Farklı eğimler gösterirler, ancak benzer bir genel uzun vadeli büyüme yolu önerirler.”

Kaynak: Timmer/Twitter

1
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!