Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. FİYAT TAHMİNİ
  3. Uzman Analistten Bitcoin Analizi!

Uzman Analistten Bitcoin Analizi!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto varlıklarına yatırım yapan insanların yakından takip ettiği bir kripto analisti, belirsiz bir makroekonomik zeminde Bitcoin‘in (BTC) 58.000 dolara yükselmesi için potansiyel fiyat artışı yollarını bizlere sunuyor.

Yeni paylaştığı bir videoda, Cred takma adlı analist, kripto piyasalarındaki yatırımcı duyarlılığını üç büyük faktörün etkilediğini söyledi.

Bu faktörlerden ilki, Federal Rezerv’in varlık alımlarının potansiyel olarak azaltılmasını ve enflasyonla mücadele için faiz oranlarının yükseltilmesini içeren sert duruşudur. Cred, Rusya ile Ukrayna arasında artan gerilime ve Avrupa’daki enerji krizine de değindi.

Cred, piyasadaki belirsizliğin hala mevcut olduğunu söylese de, Bitcoin’in güçlü bir ralli gerçekleştirebileceği iki senaryo olduğuna inanıyor.

İlk yükseliş senaryosu hakkında popüler kripto analistinin sözleri ise şu şekilde:

“Boğa devamı açısından, bu birleşen direnç seviyelerini (43.000 – 47.100 dolar) ve en azından haftalık zaman diliminde gerçekleşmesi gereken bir yükseliş görmem gerekecek. Dirençlerde güç toplanmasını veya Bitcoin’in çok yüksek noktalara mesela 58.000 dolar aralığına doğru bir yükseliş gerçekleştirmeden önce bir geri çekilme bekliyorum.

Ya da bir çeşit fevri sıçrama olabilir. Bir konsolidasyon dönemi yaşarsınız ve bu durum, size başka bir geri çekilme yaşatmaz ancak Bitcoin’in fiyatını uzun soluklu, dümdüz yukarı da çıkarmaz.”

Bitcoin, anlık direncini kısa sürede kıramasa bile, Cred, BTC’nin bir çeşit düşük yapı oluşturması koşuluyla bir yükseliş dalgasını ateşleyebileceğine inanıyor.

Uzman Analistten Bitcoin Analizi!
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!