bitcoin
bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Bitcoin Bu Direnç Seviyesini Kırarsa Çarpıcı Seviyeye Ulaşabilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, daralan bir aralıkta işlem gördüğü için tekrar sıkıcı hale geliyor. Bu nedenle temel bir direnç seviyesinin kırılması boğalar için bir numaralı öncelik haline geliyor.

Bir hafta önce, piyasada volatilite tavan yaptı ve portföylerde büyük düşüşler görüldü. Bununla birlikte, geçen hafta Bitcoin (BTC) fiyatı şu anda dar bir aralıkta hareket ettiği için nispeten sıkıcı ve istikrarlı durumda.

300’den fazla kripto para ile ticaret yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye kayıt olabilirsiniz. Ayrıca, buradan Binance’ye kayıt olduğunuzda ömür boyu tüm komisyonlarda %20 indirim kazanırsınız.

Bu dar aralık, daha fazla ivme için herhangi bir yöne işaret etmediği için traderların çoğunun kafasını karıştırıyor. BTC 11 bin doların üzerine çıkacak mı yoksa piyasalar CME boşluğunu 9 bin 650 dolar seviyesinden mi kapatacak? Şimdi grafiklere daha yakından bakalım.

Bitcoin için önemli seviyeler neler?

ABD Doları şu anda odaklanılması gereken para birimi. Zayıflık ABD dolarına döndükçe, altın, gümüş ve BTC gibi diğer varlık sınıflarının yükselişine devam etmesini beklemek olasıdır.

Piyasalardaki traderlar ve yatırımcılar tarafından sıklıkla yapılan bir hata: uzaklaştırmayı unutmak. Bu büyük resmi görmek için daha yüksek zaman dilimlerini kontrol etmek ve piyasanın şu anda nerede olduğunu ölçmek açısından çok önemlidir.

Kripto para birimleri ve BTC için bu durum, yükseliş yönlü ve sağlıklı görünüyor. Ancak traderlar bazı önemli seviyelere dikkat etmeli.

Üst tarafta, 11.800 dolarlık alan, grafiğin gösterdiği gibi önceki ay kırılamayan çok önemli bir alan durumunda.

Bu nedenle, BTC fiyatı güneye doğru yani düşüş yönlü çekildi ve şu anda işaretli yeşil bölgeyi en önemli destek bölgesi haline getirdi.

BTC’nin fiyatı 8 bin 850 – 9 bin 300 dolar arasındaki yeşil alanın üzerinde desteği sürdürürse, yükseliş yapısı geçerliliğini koruyor. BTC’nin fiyatı yeşil bölgenin altına düşerse, 7 bin 400 dolara doğru bir düzeltme daha olası hale geliyor.

Bununla birlikte, piyasanın 2016’dan hatırladığı gibi, uzun yan aralıklarla yeni bir boğa döngüsü coşkusuna doğru bir birikim meydana geliyor.

Nitekim 2016’da görülen hareketler mevcut fiyat hareketine çok benziyor. Yukarı doğru büyük bir dalgalanma (bir kırılma dahil) neticesinde BTC fiyatı düzelir ve daralan bir aralıkta hareket etmeye başlar.

Bu aralık, hareketin yüksek seviyesi ve önceki direnç bölgesi tarafından belirlenir. Bunu mevcut fiyat hareketiyle karşılaştırırsak, üst aralık direnci 11 bin 800 dolar ve alt aralık desteği 9 bin 200 dolar.

Bitcoin’in fiyatı konsolide olur ve 11 bin 800 doları aşarsa, 16 bin dolarlık potansiyel bir hedef masada.

Kripto para piyasasının toplam değeri sağlıklı bir düzeltme görüyor

Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, yükselen bir piyasada sağlıklı bir düzeltmeye işaret ediyor.

Haziran 2019’dan bu yana ilk kez, toplam piyasa değeri, yükseliş sinyali olan yeni bir yüksek zirve yarattı. Bununla birlikte, birçok yatırımcı, tüm yukarı doğru hareketlerin 2017 çılgınlığına benzer olmasını bekliyor.

Mevcut piyasa yapısı, 2016 sonundaki duyarlılık ve ivmeye benzer bir potansiyel boğa koşusunun sadece başlangıcına ve oluşumuna benzediği için durumun çok da öyle olmayacağı da ifade ediliyor.

Bu, önceki direnç seviyelerinin test edildiği ve daha yüksek seviyeye çıkmadan önce yeni destek alanları olarak onaylandığı yavaş bir yukarı doğru yürüme anlamına geliyor.

Bu durumda, kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, mevcut piyasa değerinin altında çok önemli bir destekle hala 100 haftalık ve 200 haftalık Hareketli Ortalamaların (MA) üzerinde hareket ediyor.

Buradan tüm kripto para ticareti yapan yatırımcıları tek çatı altında topladığımız Telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Toplam piyasa değeri, destek için 270-275 milyar dolarlık alanı tutarsa, yukarı doğru devam etmesi muhtemeldir. Yeni bir dürtü hareketi oluşursa, bir sonraki direnç ve hedef bölge 550 milyar dolar olarak görülebilir.

Bitcoin için günlük zaman diliminde izlenecek seviyeler

Günlük Bitcoin grafiği, izlenecek kesin seviyeleri gösteriyor. Artış yönünde, Bitcoin’in fiyatı 10 bin 450 dolar seviyesini kırarsa, potansiyel ve önemli pivot seviye 10 bin 900-11 bin dolar arasında yapılandırılır.

Piyasa daha yüksek seviyeye  hareket etmek istiyorsa, Bitcoin’in fiyatının 11 bin dolar seviyesini aşması gerekiyor. Ancak Bitcoin’in fiyatı 11 bin doları reddederse, fiyat aralığına bağlı hareketler yapmaya devam etme ve CME boşluğunu yaklaşık 9 bin 600 dolardan kapatma olasılığı çok yüksek.

Düşüş yönünde ise, Bitcoin’in fiyatı 10 bin doların altına inerse, 9 bin 500 dolar civarındaki kritik dönüm noktasına doğru daha fazla düzeltme yapılması muhtemeldir. Bu açılır menü, CME boşluğunun kapatılmasını ve temel haftalık seviyenin test edilmesini garanti ediyor.

Yine de, böyle bir düzeltme, yükselen bir piyasada sağlıklı bir geri dönüş olarak sınıflandırılacak.

Bitcoin Bu Direnç Seviyesini Kırarsa Çarpıcı Seviyeye Ulaşabilir

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!