Bitcoin Bu Yıl 100 Bin Dolar Olabilir! Ünlü Analist Açıkladı!

Bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektöründeki yatırımcılar tarafından yakından takip edilen ünlü kripto analisti, BTC’nin son zamanlardaki yükseliş momentumu eksikliğine rağmen, bu yıl Bitcoin için parabolik bir ralli öngörüyor.

Twitter’da 328.700 takipçiye sahip olan Credible yeni bir strateji oturumunda takipçilerine, birçok Bitcoin yatırımcısının BTC’nin düzeltmeye devam etmesini ve aralığı 28.000 dolara kadar düşürmesini beklediğini söyledi.

”Bu zirveleri (69.000 dolar) süpürdüğümüz gibi, bu diplerin de süpürülmesi için beklentiler çok mantıklı… Ve böyle bir hamle yapacak olsak bile, yapımız bozulmadan kalır. Hâlâ bir yüksek, bir alçak, bir yüksek yüksek ve daha yüksek bir dip noktamız var. Yine de devamını beklerdim.”

Kripto analisti 28.000 dolara hareketin olasılık dahilinde olduğuna inansa da, Bitcoin’in başka bir yol izlediğini düşünüyor.

“Güçlü yükseliş trendlerinde, daha yüksek diplerin oluştuğunu görme eğilimindeyiz ve agresif yükseliş trendleri sırasında normalde çok bariz görünen kilit seviyelerin süpürülmesi gereken şeyleri elde etme eğilimindeyiz. Hatta 2017’de bunun örnekleri çoktur.”

Kripto strateji uzmanına göre, yükseliş momentumunun olmaması, BTC’yi 100.000 doların üzerine son bir hamle için hazırlıyor.

“Beşinci dalga için 100.000 dolar bekliyorum ve tamamlandığında, bu 100.000 doların üzerinde olan her yerde… Sanırım gerçekçi olarak muhtemelen 100.000 ila 200.000 dolar arasında bir yere düşeceğiz…

Ama asıl mesele şu ki, biriken bu düşükler, onları şimdi almamıza gerek yok. Beşinci dalga için çok iyi devam edebiliriz.”

Credible, dalgalar halinde tezahür etme eğiliminde olan kalabalık psikolojisini izleyerek gelecekteki fiyat hareketini tahmin eden bir teknik analiz yaklaşımı olan Elliott Wave teorisinin popüler bir uygulayıcısıdır. Teoriye göre, beşinci dalga bir yükseliş trendinin son rallisidir.

Bitcoin’in yükseliş momentumunu nasıl canlandırabileceğine gelecek olursak, Credible, BTC’nin 28.000 dolara düşmesini bekleyen aynı yatırımcıların, istedikleri yere düşmeyebileceğini fark ettiklerinde ise ralliyi 100.000 dolara çıkaracağını söylüyor.

“Beklediğimizden daha uzun süren bu çılgın rallileri elde etmemizin yolu, insanların istedikleri ideal girişleri alamadıkları için fiyatı yukarı doğru kovalamak zorunda kaldıkları zamandır… Çoğu zaman bu, parabolik ilerlemeleri elde etme şeklimizdir. Ve agresif yükselişler, bu tür bir hamle için kenarda bekleyen insanların (28.000 dolara düşer) sonunda bunu alamaması sonucunda oluşur.

Çıkış yaptığımızda, şimdi daha yüksekten satın almak zorunda kalıyorlar ve bu tür agresif alımlar, fiyatların peşinde koşmak, bu irrasyonel hareketleri yukarı yönlü hareket ettiren şeydir.”

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!