Bitcoin Değerini 10.000 Dolara Çıkarabilecek Mi?

bitcoin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), değerindeki yarı yarıya düşüş öncesi hızlı yükselişi ile 10.100 dolara ulaşarak zirve yaptı. O tarihten itibaren ise BTC değeri 8.200 – 10.000 dolar arasında yatay bir düzlemde seyrediyor.

Peki ya piyasalar bu kadar kritik bir değer artışına hazır mı? Bitcoin gücünü gösterirken, Ethereum(ETH) ve Cardano (ADA) gibi diğer kripto para birimleri de geçtiğimiz hafta çift haneli rakamlara ulaşmaya başladı.

Kripto Para Piyasası Günlük Performans. Kaynak: Coin360

Bitcoin 10.000 dolarlık kritik bir dirençle karşı karşıya

Aşağıdaki grafikte Bitcoin değerinin 10.100 dolar ile tavan yaptıktan sonra ilk 6 saat içinde belirli bir aralıkta seyreden yapısını net bir şekilde ortaya koyuyor. Kripto para piyasası ise BTC’nin değerini sabitleyip yerini sağlamlaştırmasından sonra yarı yarıya bir çöküş yaşadı.

6 saatlik BTC/USD grafiği. Kaynak: TradingView

Bu grafik, 9.800 dolara ulaştıktan sonra düşüşe geçerek 8.600 dolarda sabitlenen ters V şeklindeki yapıyı gözler önüne seriyor. Bu oldukça önemli, çünkü bir başka büyük düşüşe işaret ediyor. Gerçek şu ki, 12 Mart’taki çöküşten bu yana piyasalar daha yüksek düşüş oranlarıyla karşı karşıya.

Bu nedenle, Bitcoin o tarihten beri hala yükseliş gösteriyor. Dahası, BTC 9.300 dolarlık kritik düzeyi geçmeyi başardı. Bu değer 9.300 doların üzerinde kaldığı sürece, BTC daha da ileri giderek 9.800-10.100 dolar arası direnç bölgesini tekrar test edebilir ve böylece yukarı doğru bir çıkış yakalama şansını arttırabilir.

Eğer BTC bunu yapabilirse, bir sonraki hedefleri kripto para piyasalarında daha yüksek dalgalanmalar yaratacak 11.000 – 15.000 dolar aralığına ulaşabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!