Bitcoin

Bitcoin Düşüş Trendinin Sonuna Geldi Mi? Ünlü Analist Yorumladı!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ünlü kripto para analisti, Bitcoin’in (BTC) bu yılın ilerleyen zamanlarında tekrar yükselmeden önce biraz daha düşebileceğini düşünüyor.

YouTube’da 700.000 aboneye sahip olan ünlü analist Benjamin Cowen, Bitcoin’in önümüzdeki birkaç aydaki potansiyel kötü durum senaryosuna göre, kripto varlığının şu anda 19.300 dolar civarında olan 200 haftalık hareketli ortalamasına dayandığını söylüyor.

Ancak bu metrik hızla yükseliyor ve analiste göre yılın ikinci çeyreğine kadar 23.000 dolar civarında olması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak, Bitcoin ve diğer kripto paraların teknik analizlerini kaçırmamak için bizi Twitter ve Telegram’dan  takip edebilirsiniz.

BTC daha önce Aralık 2018 ve Mart 2020’deki büyük düşüşler sırasında 200 haftalık hareketli ortalamasına kadar düşmüştü. Analist, Mart 2020 pandemi kaynaklı çöküşün aslında Bitcoin’i 300 haftalık hareketli ortalamasına kadar getirdiğini belirtiyor.

“Sadece bir hafta kadar sürdü. Aslında sadece büyük bir iğne attı, geri döndük ve sonunda bizi 3.800 dolardan 64.000 doların üzerine çıkaran bir yıllık ralli yaşadık.”

Cowen, BTC’nin bu yılın 2. çeyreğinde bir noktada 200 haftalık hareketli ortalamaya tamamen düştükten sonra büyük bir sıçrama ile toparlanabileceğini tahmin ediyor.

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada, 37.938 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Düşüş Trendinin Sonuna Geldi Mi? Ünlü Analist Yorumladı!
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

Yorumlar kapalı.

⏰ Size Özel Son Dakika Haberleriyle Hiçbir Önemli Gelişmeyi ve Kripto Para Fırsatlarını Kaçırmamak İçin Telegram Kanalımıza Katılın!
bitcosar telegram