Bitcoin

Yasal Uyarı: Bitcosar.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Bu nedenle Bitcosar.com ve sitede yer alan yazı ve makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan, yaptığınız yatırımlardan kaynaklı kâr ya da zararınızdan asla sorumlu değildir.

  1. Haberler
  2. ANALİZ
  3. Bitcoin için 3 Olası Senaryo: 53K, 46K veya 38K?

Bitcoin için 3 Olası Senaryo: 53K, 46K veya 38K?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz günlerde Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş, piyasalarda belirsizlik ve endişe yarattı. Bu yazımda, Bitcoin için üç olası senaryodan bahsettim.

BTCUSDT 2023 12 27 08 51 56
BTC/USDT Günlük Grafik

1-) Bitcoin’de geçenlerde videomda sizlere gösterdiğim üçgen formasyonunun fiyat hedefi 51K’ydı. Fakat bu üçgen formasyonu dün BTC fiyatında 41637$ seviyesine atılan iğne ile güncellendi ve şimdi daha büyük bir üçgen formasyonu oluşumu var. Bunun fiyat hedefi ise 53K dolar seviyesinde bulunuyor. Günlük grafikte 44000$ üzerinde kapanış geldiğinde yani bu kırılım demek oluyor, bu senaryo için işleme girilebilir. Eğer günlük grafikte 42K seviyesinin altında kapanış gelirse bu model bozulur.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin ETF Onayı Kapıda mı? Scaramucci: “Haftaya Hazır Olun!”

Haliyle 42K üzerinde yaptığımız her kapanışta bu senaryo aktif olarak masada duracaktır. Ayrıca ETF onay haberi ile bu hedef tetiklenebilir. Grafikte yeşil renk ile gösterdim. (İşlem açmak için kırılım seviyesine alarm kur)

2-) Yine videomda sizlere gösterdiğim dikdörtgen formasyonu ise hala aktif bir şekilde masada duruyor. Yani teknik olarak 40500-43500 bölgesi bu model için hala alım yerleri, çünkü daha önce 43500$ üzeri kırılım gelmişti. Bunun fiyat hedefi ise 46500$ seviyesinde bulunuyor. Eğer günlük grafikte 40500$ seviyesinin altında kapanış gelirse bu model bozulur.

İlginizi Çekebilir: X’den (Twitter) Nasıl Para Kazanılır? (Adım Adım Resimli Anlatım)

Yine de kırılımı teyit etmek için bu senaryoya göre 43500 dolar üzerinde kapanış geldiğinde işleme girilebilir. Grafikte sarı renk ile gösterdim. (İşlem açmak için kırılım seviyesine alarm kur)

3-) Bunu da yine videomda gösterdim. CME boşluğu hala masada. Epey zamandır da bunu hep söylüyorum. Çünkü bunun kapanma ihtimalinin oranı geçmişteki hareketlere göre yüksek. %90 ihtimal ile bu boşluklar kapanıyor. Fakat piyasalar belirsiz yeni yıla giriyoruz. ETF haberleri bekliyoruz. ETF onayı gelirse belki hiç gelmez. Fakat sağlıklı bir yükseliş için düzeltmenin gelmesi lazım. 38000-40000 dolar bölgesi hem CME boşluğu hem de likidasyon bölgesi. Hem de 50 günlük EMA seviyesi. Grafikte beyaz renk ile gösterdim.

İlginizi Çekebilir: TCMB Üyesi Fatma Özkul Kimdir? Kripto Yatırımcıları için Neden Önemli?

Burada önce 2. senaryoyu tekrar görebiliriz. Çünkü geçen paylaştığım likidasyon bölgelerini düşündüğümüzde yukarıdaki likidasyon daha çok birikmiş gibi görünüyor. İlerleyen saatlerde bu güncel likidasyon grafiğini inşallah paylaşacağım. Önce bunu temizleyip ardından düzeltme görebiliriz.

Altcoin sepetim için bu düzeltmeyi bekliyorum. Bildirimlerinizi açın. Güncel portföyüme ek olarak inşallah bir aksilik çıkmazsa sizlerle paylaşacağım altcoin sepetimi Ocak-Şubat aylarında toplamaya girişeceğim.

Bu analiz yazılarım ve senaryolarım kafanıza karışık gelebilir ama ben hem grafik üzerinde hem de yazıyla çok detaylı anlatmaya çalıştım. Yazılarımı sırasıyla ve dikkatli okuyunuz böyle yaparsanız her şey kolay anlaşılır.

Bu kanalda Ekim ayında sizlere bir anket yapmıştım. Her hafta soru-cevap canlı yayını istiyor musunuz diye, %77 ile yapmamı istemiştiniz, bunu unutmadım. Ocak ayı ile inşallah SORU-CEVAP canlı yayınlarımıza başlamayı planlıyorum.

Bitcoin için 3 Olası Senaryo: 53K, 46K veya 38K?
Yorum Yap
Giriş Yap

BİTCOŞAR ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!